LE: Ko ispada u "sezoni kupanja"?

Fudbal 06. jul 201710:04 > 10:10
Michael Regan/Getty Images

U četvrtak se igraju revanš utakmice 1. kola kvalifikacija za ulazak u grupnu fazu Ligu Evrope, a 15 predstavnika iz regiona pokušaće da obezbedi prolazak u narednu rundu takmičenja.

Srpski vicešampion ekipa Crvene zvezde ima najveću prednost, pošto je u Beogradu na stadionu Rajko Mitić rezultatom 3:0 savladala Florijanu. Dva gola za crveno-bele postigao je Ričmond Boaći, a jedan Slavoljub Srnić, tako da se sa razlogom očekuje da izabranici Vladana Milojevića bez većih problema eliminišu tim sa Malte.

Vojvodina je posao protiv Ružomberoka završila u prvom poluvremenu, a heroj pobede bio je dvostruki strelac Filip Malbašić. Međutim, Slovaci se nisu predavali pa su do važnog gola pred revanš stigli u 81. minutu preko Erika Danijela.

Najteži, gotovo nemoguć zadatak imaće Mladost iz Lučana koja je kod kuće poražena sa 3:0 od favorizovanog Intera iz Bakua.

FK Vojvodina

Sutjeska je doživela poraz u Sofiji od Levskog sa 3:1, a posle prvog poluvremena delovalo je da Nikšićanima preti potpuni debakl. Ipak, uspeli su da izbore rezultat koji im daje za pravo da se nadaju čudu u revanšu koji ćete moći da pratite u direktnom i ekskluzivnom prenosu u četvrtak sa početkom od 20:30h na SK HD.

Željezničar je u prvom evropskom meču na Grbavici nakon 13 godina došao do trijumfa savladavši Zetu iz Golubovaca sa minimalnih 1:0 tako da pred revanš u ovom dvomeču sve ostaje otvoreno.

Fudbaleri Mladosti iz Podgorice pobedili su Gandzasar sa 1:0, a videćemo da li će to biti dovoljno za prolaz u drugi krug posle revanša u Jermeniji.

Fudbaleri Širokog Brijega sa dva gola viška odlaze na revanš u Kazahstan nakon što su kod kuće pobedili Ordabasi sa 2:0.

Giuseppe Bellini, Getty Images

Ekipa Sarajeva vratila se sa gostovanja Zariji poražena sa 2:1, ali ne može biti nezadovoljna i to pre svega zbog gola u gostima.

Fudbaleri hrvatskog Osijeka slavili su 2:0 na gostovanju Santa Kolomi u Andori, tako da se očekuje da bez većih problema izbore još minimum dva meča na međunarodnoj sceni.

Škendija je ubedljivo sa 3:0 pobedila moldavsku Dačiju, fudbaleri Pelistera doživeli su ubedljiv poraz od Leh Poznanja rezultatom 4:0, dok je Rabotnički sa minimalnih 1:0 savladao Tre Pene na gostovanju u San Marinu.

Olimpija iz Ljubljane je u prvom meču poražena na gostovanju u Finskoj gde im je rival bio VPS koji je slavio sa 1:0, Domžale je kod kuće sa 2:0 nadigrao Floru, dok je Gorica na strani pobedila jermenski Širak sa 2:0.