Sutjeska se "ranjena" vraća u Nikšić

Fudbal 29. jun 201721:15 > 21:17
FK Sutjeska

Sutjeska je doživela poraz u Sofiji 3:1, a posle prvog poluvremena delovalo je da Nikšićanima preti potpuni debakl. Ipak, uspeli su da izbore rezultat koji im daje za pravo da se nadaju čudu u revanšu, mada...

Levski je prvo poluvreme dobio sa 3:0. Ekipa koja je 26 puta bila šampion Bugarske i 24 puta osvajala Kup delovala je nadmoćno. Mreža Nikšićana zatresla se posle samo samo 20 sekundi igre a strelac bio najbolji akter meča Žinior Mpia Mapuku iz Demokratske Republike Kongo. Isti igrač je pogodio u 21. minutu, a na 3:0 povisio je Roman Prohaska.

Posle odmora, Sutjeska je uspela da poveže redove. Borila se za čast i dostojanstvo. Golom Bože Markovića stigla do kakve, takve nade da na svom terenu može da napravi čudo i probije se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, gde čeka Hajduk iz Splita.

Sutjeska je meč završila sa desetoricom igrača jer je defanzivac Mirko Radišić zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren u 89. minuta, tako da neće moći da igra u revanšu.

Revanš se igra u Nikšiću. Levski je veliki favorit ima dva gola više u odnosu na Sutjesku, ali čuda se u sportu dešavaju, zar ne. Dok nada postoji, treba se boriti!