TP: Željo "uštopovao" Dinamo, remi Partizana i Slobode

Fudbal 06. jun 201717:57 > 18:00
Turnir prijateljstva

Fudbaleri Željezničara savladali su na otvaranju Turnira prijateljstva zagrebački Dinamo 3:2. Partizan i Sloboda odigrali su bez golova.

Nakon 30 minuta igre Željo je vodio 1:0 golom koji je u 26. minutu postigao Nedim Aljić.

U drugom poluvremenu, Dinamo je povezao igru i uspeo da dođe do izjednačenja. Strelac je bio Luka Budić.

Nije dugo trebalo Sarajlijama da ponovo povedu. Gol je postigao Adin – Asim Sojkić, ali je na drugoj strani ponovo uzvratio Budić i Modri su drugi put umeču izjednačili.

Nespretno je pet minuta pre kraja istrčao golman Dinama a vraćenu loptu presekao je i u gol poslao Armin Šarić.

Dinamo je u samom finišu mogao i do trećeg izjednačenja, ali je dva puta na svom golu spretan bio Egho Fadi.

Partizan I Sloboda iz Tuzle odigrali su čvrst, pravi takmičarski meč bez golova pa se u Grupi B situacija zamrsila već nakon prvog kola. Sve ekipe, Partizan, Sloboda, Rijeka I Budućnost imaju po bod.