Poraz Đurovskog na debiju, Zvezda ipak u finalu Kupa

Fudbal 09. maj 201717:54 > 17:59
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije iako su u revanšu polufinala na svom terenu poraženi od Čukaričkog sa 2:1.

Crveno-beli su dalje prošli sa ukupnih 5:3 posle trijumfa od 4:1 u prvom meču na Banovom Brdu.

Bio je ovo i prvi meč povratnika na klupu Zvezde Boška Đurovskog koji je u nedelju preuzeo ekipu posle ostavke Miodraga Božovića.

Zvezda je odigrala još jedan veoma slab meč, gosti su imali čak priliku i da naprave veliki preokret, poveli su sa 2:0, ali ipak više od toga nisu mogli i Zvezda sada čeka rivala u finalu.

U drugom polufinalu sastaju se Partizan i Vojvodina. U prvom meču u Novom Sadu nije bilo golova, a revanš se igra u sredu u Humskoj.

Oba gola ekipa Čukaričkog je postigla iz prekida na ‘Marakani’. U četvrtom minutu bivši napadač Zvezde Ognjen Ožegović je sačekao loptu na drugoj stativi i glavom je pogodio za 1:0.

Zvezda je u većem delu utakmice imala kontrolu poseda, ali je teško dolazila do prilika, pa je do kraja poluvremena ostalo 1:0 za goste.

U 56. minutu Čukarički je duplirao prednost i to ponovo nakon loše procene golmana Manojlovića. Nemanja Milić je u pokušaju da interveniše pogodio sopstvenu mrežu, pa je Čukarički imao više od pola sata da postigne dva gola i eventualno prođe u finale.

To se ipak nije dogodilo. Imali su gosti još nekoliko solidnih akcija, ali je sve ipak rešeno 15 minuta pre kraja. Milić je centrirao, Kopotović je rukom zaustavio loptu, a siguran izvođač penala bio je Boaći.

U samom finišu meča Radonjić je propustio veliku šansu posle ogromne greške Le Taleka, ali je do kraja ostalo 2:1 za Čukarički.