Het-trik Ronalda, Real jednom nogom u Kardifu!

Fudbal 02. maj 201720:22 > 22:39
Izvor: Clive Rose/Getty Images

Fudbaleri Real Madrida nalaze se pred plasmanom u finale Lige šampiona pošto su u prvom meču polufinala na Santjago Bernabeu savladali Atletiko Madrid sa 3:0.

Najtrofejniji evropski klub je još jednom pokazao da je gazda u prestonici Španije, a ponovo je u centru pažnje bio Kristijano Ronaldo koji je postigao sva tri gola za svoj tim i tako je stigao do brojke 103 u najjačem evropskom takmičenju, tri više nego što je postigao Atletiko.

Duel na Bernabeu doneo je dva različita poluvremena, a u oba je Real imao kontrolu igre. U prvih 45 minuta oba tima igrala su u sjajnom tempu, a gosti su upravo u tom periodu propustili nekoliko odličnih šansi da postignu vredan gol u gostima.

U nastavku je Real odigrao pametno, sačekao je svoje prilike i sada ih samo pravo čudo može odvojiti od trećeg finala u poslednje četiri godine.

Tok meča ste mogli da pratite na Sportklubu.

Twitter Embed Code

Real je mnogo blje otvorio duel. U sedmom minitu domaćin je organizovao sjajnu kombinaciju na desnoj strani, Karvahal je šutirao, a posle odbrane Oblaka Benzema je bio veoma blizu postignutog gola.

Odbrana Atletika je ipak uspela da sačuva svoju mrežu, ali je Real nagovestio gol koji je stigao ri minuta kasnije.

Ponovo je akcija išla po desnoj strani. Ramos je centrirao, a posle odbitka je Kazemiro vratio loptu u srce šesnaesterca gde je Kristijano Ronaldo glavom sproveo u mrežu za večliko slavlje domaćih navijača.

U 16. minutu Real je mogao i do 2:0. Posle Krosovog kornera Varan je bio najviši u skoku, ali je Oblak ovoga puta bio odličan.

Minut kasnije uzvratio je Atletiko koji je imao idealnu priliku da izjednači. Koke je maestralnim dodavanjem uposlio Gameira koji je izašao sam ispred Kejlora Navasa, pokušao je da ga obiđa, ali je golman Reala fantastično reagovao.

Izvor : Lars Baron/Getty Images

I u nastavku prvog dela meč je imao sjajan tempo. Modrić je u 24. minutu bio za malo neprecizan sa ivice kaznenog prostora, a pet minuta kasnije Benzema je umalo pogodio iz voleja.

Iako je lako moglo da bude 3:2 na poluvremenu je ostalo 1:0 za Real. Do kraja prvog dela Godin je u 32. minutu imao šansu za Atletiko, ali nije bio precizan iz odlične situacije.

Drugo poluvreme počelo je znatno opreznije na obe strane. Real nije srljao iako je imao inicijativu, dok je Atletiko igrao svoju igru.

Tako je ostalo do 73. minuta kada je Kristijano Ronaldo duplirao prednost svoje ekipe. Uz malo sreće mu se lopta odbila na ivici kaznenog prostora, a onda je fantastičnim udarcem ‚probušio‘ mrežu Jana Oblaka.

Četiri minuta pre kraja Ronaldo je overio het-trik i na taj način praktično uveo svoj tim u finale Lige šampiona.

Lukas Vaskez odradio je najveći deo posla na desnoj strani, poslao je loptu do Ronalda koji je bio sam i bez problema je i treći put savladao Oblaka.

U samom finišu Real je imao još nekoliko poluprilika da dotče rivala, ali je ostalo sasvim dovoljnih 3:0.