Javor zaljuljao Niš, Čuki malo pobeda na Krovu

Fudbal 13. apr 201718:50 > 18:56
FK Čukarički

Odigrani su mečevi poslednjeg kola preliminarnog dela takmičenja u Superligi Srbije i nakon njih znamo ko će u koju grupu i za šta će se ko boriti u narednih sedam kola. Javor u plej-ofu.

• U doigravanju za šampiona gledaćemo, redom kako su plasirani na tabeli, Crvenu zvezdu, Partizan, Vojvodinu, Naredak, Mladost, Radnički iz Niša, Voždovac i Javor Matis.
  • Za opstanak u ligi boriće se Čukarički, Spartak Ždrepčeva krv, Rad, OFK Bačka, Metalac, Radnik, Novi Pazar i Borac.

Mečevi koje su igrale ekipe koje su konkurisale za osmu poziciju na tabeli bili su svakako i najzanimljiviji u ovom 30. kolu jer su za jedno mesto koje vodi u doigravanje za šampiona pre 17 časova konkurisale tri ekipe – Javor, Spartak Ždrepčeva krv i Čukarički.

Na poluvremenu je na tabeli na osmom mestu bio Čukarički, ali je Javor preuzeo to mesto do isteka 90. minuta i na kraju pobedom protiv Radničkog iz Niša obezbedio plasman među osam najboljih.

Javor je do pozicije da se nađe u doigravanju za šampiona došao pobedom na gostovanju Radničkom iz Niša. Nakon prvih 45. minuta bez golova, veliki posao za svoj tim je nakon samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu uradio Tripković koji je bio strelac pobednosnog gola za Ivanjičane. Srđan Vasiljević je tako već u prvom meču u kome je vodio Javor kao šef stručnog štaba zabeležio jedan od najvažnijih trijumfa u sezoni za Ivanjičane.

Spartak je imao priliku da pobedom protiv Mladosti u Lučanima, ali su Subotičani svoj poduhvat započeli loše – autogolom u 12. minutu, a 20 minuta kasnije Mladost je udvostručila presnost. Spartak je do poluvremena uspeo da postigne gol i na odmor ode rezultatom 2:1, ali je ekipa iz Lučana ušla u drugo poluvreme rešena da stigne do pobede što je i postigla uz još dva gola za konačnih 4:1.

FK Voždovac

Čukarički je do poluvremena bio u igri za mesto u doigravanju za šampiona jer su do odlaska na odmor vodili na gostovanju Voždovcu 2:0. Golove za ekipu sa Banovog brda postigli su Ožegović u 18. i Kajević u 44. minutu meča.

Zmajevi su uzvratili u 62. minutu lepšim golom Dražića, ali je Lagator bio precizan u 78. za pobedu Čukaričkog koji je do kraja čekao vesti iz Niša, ali one za Brđane nisu bile onakve kakve su želeli.

Metalac je pred svojim navijačima u Gornjem Milanovcu poveo protiv Rada, koji je u drugom poluvremenu uspeo da dođe do preokreta i slavi sa 2:1 i tako osvoji važne bodove u borbi za opstanak.

Napredak je preliminarni deo sezone završio pobedom protiv Bačke 2:0, a u duelu Radnika i Vojvodine u Surdulici nije bilo golova.