Poraz Zvezde i pobeda Čuke na startu Lige B timova

Fudbal 13. mar 201715:29 > 15:32
FK Crvena zvezda

U ponedeljak je počela Liga B timova.

Crvena zvezda je poražena od Kolubare 2:1, a prva dva gola postignuta su nakon samo šest minuta igre.

Tim iz Lazarevca poveo je sa 1:0 već u četvrtom minutu golom zorana Mihajlovića, a samo dva minuta kasnije Milan Pavkov je uspeo da izjednači. Meč je, ispostavilo se, rešen u 16. minutu kada je Mihajlović još jednom pronašao način da loptu smesti iza leđa golmana Crvene zvezde, Nemanje Supića.

U Crvenoj zvezdi su odlučili da svim rezervistima pruže priliku pa su u prvom poluvremenu igrali: Supić, Srnić, Maksić, Stojić, Milošević, Poletanović, Milijaš, Milić, Adžić, Pavkov, Vujaklija, a u drugom: Kahriman, Bogdanović, Maksić, Stojić, Milošević, Račić, Andrija Luković, Milić, Vanja, Sikimić, Orlandić.

FK Čukarički

Čukarički je u drugom meču bio bolji od Zemuna, na stadionu Teleoptika, golovima Save Radića u 6. i Obenga Regana u 78. minutu.

Brđani su igrali u sastavu: Pajović, Bašanović, Srnić, Mandić, Kopitović, S. Jovanović, Obeng, Lagator, Milojević, Šarić, Radić. Igrali su još: Karadžić, Radonjić, Mehmedović.

Sastav Zemuna: Ostojić, Cvetković, Mrakić, Čudić, Stanojević, Đorđević, Grujić, Božović, Luković, Radović, Živković. Rezerve: Krunić, Miodragović, Stojanović, Marković, Radočaj, Đurović.

U ponedeljak se igraju još dva meča a sastaju se Mladost Lučani – Radnički Niš i Bežanija – Spartak Ždrepčeva krv.

Partizan i Rad će svoj duel odigrati u utorak.

Drugo kolo doneće nam zanimljiv meč između Crvene zvezde i Čukaričkog, a taj duel biće odigran 20. marta.

U novoustanovljenoj ligi igraće se ukupno devet kola, a polufinale je planirano 22. maja dok će finale biti odigrano sedam dana kasnije.

Utakmice zatvorenog tipa, odnosno bez prisustva publike, igraće se ponedeljkom. Planirano je da bude odigrano devet kola po jednokružnom sistemu – od 13. marta do 15. maja 2017.

Onda sledi razigravanje 22. maja (prvi – četvrti, drugi – treći), a finale je na programu 29. maja 2017.

Mečevi će biti odigrani na terenima Sportskog centra Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi, Ade Ciganlije i prema potrebi u Sportskom centru Teleoptik u Zemunu.