Gol Ninkovića, šok u Đenovi, sjajni Lacio

Fudbal 18. dec 201622:57 > 23:02
Getty Images

Fudbaleri Palerma pobedili su Đenou u gostima sa 4:3 posle spektakularnog preokreta u poslednja dva minuta.

Domaćin je vodio do samog finiša sa 3:2, ali je Rispoli izjednačio u 88. minutu, a onda je dva minuta kasnije Trajkovski postavio konačan rezultat.

Domaće igrače ovaj poraz će mnogo boleti jer su vodili čak i sa 3:1. Simeone je pogodio za 1:0 u četvrtom minutu, da bi Kuaison izjednačio u 42.

Ipak, Simeone je novim golom u 57. minutu doneo novu prednost, a kada je bivši igrač Partizana Nikola Ninković pogodio u 65. minutu delovalo je da je meč rešen.

Tako ipak nisu mislili gosti koji su uspeli da postignu tri gola i ostvare veliku pobedu. Palermo je došao do tek druge pobede i sada je pretposlednji sa 9 bdoova, dok je Đenoa 12. sa 23 boda.

Mnogo manje uzbuđenja bilo je u Rimu gde je Lacio u malom derbiju pobedio Fiorentinu sa 3:1.

Keita je pogodio u 23. minutu na asistenciju Milinković-Savića, a Bilja je u 45. minutu povećao na 2:0. Iličić je promašio penal za goste početklom nastavka, a Zarate je u 64. minutu smanjio.

Ipak, u poslednjem minutu Radu je postavio konačan rezultat.

Lacio posle 17 mečeva zauzima četvrto mesto sa 34 boda, a Fiorentina je osma sa osam bodova manje.