Preokreti i kiša golova u SLS, slave Spartak i Bačka

Fudbal 04. dec 201615:20 > 15:22
Superliga Srbije

Nakon subote bez fudbala, na fudbalskim terenima u Srbiji u nedelju su igrani mečevi 19. kola Superlige.

U prvih pet mečeva, samo je Crvena zvezda upisala pobedu kao gost savladavši Voždovac 1:0. Zvezdi je pobedu doneo Dušan Anđelković golom iz slobodnog udarca.

Bačka je bila ibedljiva protiv Čukaričkog i slavila sa 3:1. Domaća ekipa je u vođstvo došla već u 4. minutu i to iz penala, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Filip Bajić. Čukarički je do izjednačenja stigao pogotkom Ognjena Ožegovića u 61. minutu, ali samo minut kasnije brzom akcijom i golom Veska Trivunovića Bačka je povela sa 2:1. Pobedu je u Bačkoj Palanci potvrdio Zoran Švonja golom u 75. minutu meča.

Spartak Ždrepčeva krv je na gostovanju Novom Pazaru stigao do pobede 4:2 nakon velikog preokreta. Novi Pazar je do 36. minuta već vodio sa 2:0 golovima Anesa Ruševića u 16. i 36. minutu. Na drugoj strani je sa dva pogotka za izjednačenje uzvratio Ognjem Mudrinski, Đorđe Ivanović je doveo Spartak u vođstvo, a u 81. minutu Ognjen Mudrinski je postigao svoj trećoi gol u meču, a četvrti za Subotičane.

Radnički i Borac podelili su bodove nakon remija 3:3 u Nišu. Zadovoljniji će, čini se, biti gosti iz Čačka koji su do boda stigli u 74. minutu meča nakon što su vodili sa 2:0. Borac je poveo sa 2:0 golovima Uroša Delića i Stefana Mihajlovića, ali je Radnički u jednom minutu, golovima Miloša Ptrovića i Lazara Arsića stigao do izjednačenja. Marko Mrkić doveo je domaćina u prednost, a bod Borcu doneo je Stefan Mihajlović svojim drugim golom na meču.

Radnik je protiv Rada poveo golom Stefana Nikolića iz penala 35. minutu, a od 36. su igrali sa desetoricom igrača i odoleli do karaja meča te je 1:0 ostao konačan rezultat ovog susreta.