"Orlići" na Evropskom prvenstvu!

Fudbal 15. nov 201621:05 > 21:07
Izvor: FSS, Starsport

U21 selekcija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo 2017. godine. "Orlići" su u dvomeču bili bolji od Norveške, uprkos porazu od 1:0 u revanšu.

Tim Tomislava Sivića plasirao se na EP u Poljskoj zahvaljujući trijumfu u Beogradu od 2:0 pre četiri dana.

Srbija je mogla da slavi i u Norveškoj, dobre šanse u prvom poluvremenu su imali Gaćinović i Milinković-Savić, dok se u drugom ispromašivao Ognjen Ožegović.

Domaćin je 20 minuta pre kraja uspeo da izbori dramatičnu završnicu, pogotkom Mohameda Eljunusija posle centaršuta sa desne strane, ali nakon toga nije imao pravu šansu za pobedu koja bi mu donela produžetke.

U drugom baražu Španija je prošla Austriju uprkos dva remija, u revanšu na Pirinejima nije bilo golova, pa je „Crvenu foruju“ u Poljsku odveo gol iz prvog meča u Sent Peltenu (1:1).