PL: Siti konačno pobedio, Hiton "razoružao" Junajted

Fudbal 29. okt. 201618:12 > 18:14
Izvor: Getty Images Sport, Mike Hewitt

Fudbaleri Mančester Sitija prekinuli su niz od šest utakmica bez pobede u svim takmičenjima, njihov gradski rival je odigrao samo nerešeno protiv Barnlija, dok su Totenhem i Lester podelili bodove na "Vajt Hart Lejnu" u mečevima 10. kola Premijer lige.

„Građani“ su protiv Vest Bromvič Albiona prekinuli najgori niz još od novembra 2008. i golovima Serhija Aguera već u prvom poluvrmenu rešili pitanje pobednika.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odradio je odličan posao u odbrani Sitija, a u drugom poluvrmenu je dobio žuti karton.

Junajted tone sve niže. „Crveni đavoli“ nisu uspeli da pobede ni u četvrtom uzastopnom meču u ligi, a posao im je od 68. minuta bio otežan i zbog isključenja Erere. Pre Španca isključen je i Žoze Murinjo, koji je na poluvremenu protestvovao zbog nedosuđenog penala.

Junajted je dominirao, u prvom poluvremenu je mogao da postigne bar jedan gol, ali put do mreže rivala nikako nije uspevao da pronađe.

Domaći su imali 37 udaraca udaraca ka golu rivala i 19 kornera, a birljirao je golman Tom Hiton sa 11 odbrana. Pogodili su i prečku i stativu i mogli da napune mrežu Barnlija, ali… Samo je Ibrahimović imao 12 udaraca, od toga četiri u ovir gola.

Junajted je tek osmi na tabeli sa 15 bodova, odnosno osam manje od vodećeg Sitija.

Šampion Lester je uspeo da „isčupa“ bod sa gostovanja Totenhemu. „Pevci“ su vodili golom iz penala, ali je izjednačenje gostima doneo Musa.

Seriju loših rezultata prekinuo je Midlsboro upisavši drugu pobedu protiv Bornmuta, dok je Votford upisao tri boda protiv Hala. Meč je odlučio autogol Dosona.

Fudbaleri Arsenala pobedili su Sanderlend u gostima rezultatom 4:1. Golove su postigli Aleksis Sančez u 19 i 78, Žiru u 71. i 76. minutu za Arsenal, dok je počasni gol za Sanderlen postigao Defo u 65. minutu iz penala.