Đurđević: Ovo je novi, ratnički Partizan

Fudbal 03. okt. 201610:55 > 11:00
Izvor: FK Partizan

Fudbaler Partizana Uroš Đurđević rekao je da je srećan zbog prvog gola u prvenstvu, da mora da se dokazuje golovima, kao i da će se "novi, ratnički" Partizan boriti za svaku loptu, što publika već prepoznaje.

Partizan je sinoć na svom terenu pobedio Mladost sa 3:1, u utakmici 11. kola Super lige Srbije, a golove su postigli Leonardo u 45. minutu iz slobodnog udarca, Uroš Đurđević u 60. minutu i Valeri Božinov u 67. minutu.

Đurđević je duplirao vođstvo lob udarcem, što je bio njegov prvi gol u prvenstvu.

Svaki gol je lep i važan na svoj način. Ovaj pogodak mi je bio prvi u prvenstvenim utakmicama, a bio je veoma važan i za ekipu, jer se u tim trenucima lomila utakmica. (Nikola) Đurđić mi je prebacio loptu glavom, a meni je ostalo samo da utrčim izmedju dva štopera i da lob udarcem savladam istrčalog golmana. Moram da se dokazujem golovima u svakoj utakmici“, rekao je Đurđević za klupski sajt.

On je naveo da „stvari dolaze na svoje mesto“ i da će kroz još žešći rad biti efikasniji.

„Samo da me zdravlje posluži. Bitno je da se i ekipa diže iz nedelje u nedelju. Za mene je važno da je ovaj gol došao posle onog promašaja u Gornjem Milanovcu u prošlom kolu o kojem se mnogo pisalo. Tada mi je lopta nezgodno odskočila i promašio sam, ali hvala bogu, taj promašaj nije imao posledice po Partizan. Biće i promašaja i loših igara, ali ovaj novi ratnički Partizan će uvek izgarati za svaku loptu, za svaki aut, za svaki korner, a publika to već prepoznaje„, rekao je on.

Partizan će 8. oktobra u Beogradu igrati prijateljsku utakmicu sa bratskim klubom PAOK-om iz Soluna.

„Žao mi je što neću biti deo spektakla pošto imam obaveze prema mladoj selekciji. Siguran sam da ćemo i u toj utakmici zabeležiti trijumf, jer za mene ne postoje prijateljske i trening utakmice. Priznajem samo borbu, želju za pobedom i pokazivanje karaktera iz utakmice u utakmicu. Mislim da je to jedini ispravan put“, rekao je Đurđević.