Gol Markovića, šok za Sporting

Fudbal 01. okt 201621:14 > 21:18
Getty Images

Sporting je vodio sa 3:0 protiv Gimaraeša, a na kraju je meč zavšen rezultatom 3:3. Prvi gol za popularne “lavove” postigao je Lazar Marković bivši igrač Partizana i bivši igrač Benfike.

Marković je gol postigao u 29. minutu. Najbolje se snašao u kaznenom prostoru posle velike gužve u kojoj je golman domaćeg tima odbranio udarac Martinsa.

Inače, ovo je prva utakmica da je Marković u startnoj postavi Sportinga od kako je došao iz Liverpula.  U svom šestom nastupu postigao je prvi gol za Sporting. Sporting je do odlaska na veliki odmor duplirao prednost, strelac drugog gola bio je Koates. Posle prikazanog u ovom duelu, može se očekivati da će Lazar Marković dobiti više prostora u timu Sportinga koji posle šest odigranih kola drži poziciju broj jedan. Sporting ima bod više u odnosu na Benfiku, koja ima i utakmicu manje.

Sporting je početkom drugog poluvremena poveo sa 3:0. Gimaraeš se nije predavao. Smanjio je na 2:3 golovima Marege, a veliko slavlje domaćim navijačima doneo je Soareš za 3:3. Marković je odigrao kompletan meč za Sporting.