LŠ: Juventus lako u Zagrebu, pobeda Lestera

Fudbal 27. sep. 201622:48 > 22:49
Izvor: Valerio Pennicino/Getty Image

Fudbaleri Juventusa pobedili su Dinamo u Zagrebu sa laganih 4:0, u duelu drugog kola H grupe u Ligi šampiona. Italijanski šampion sada je prvi u grupi sa četiri boda, dok prvak Hrvatske još nema osvojeni bod.

Gosti iz Torina su stigli kao veliki favoriti u Zagreb i to su potvrdili već u prvom poluvremenu.

Miralem Pjanić je u 24. minutu iskoristio veliku grešku Šildenfelda, a samo sedam minuta kasnije Pjanić je bio i asistent kod gola Iguaina. U nastavku meča gosti su rutinski priveli meč kraju, a pobedu su overili Paulo Dibala u 57. i Dani Alves u 85. minutu.

U drugom meču ove grupe Sevilja je pobedila Lion sa minimalnih 1:0, pa je sada španski tim izjednačen sa Juventusom na čelu tabele, uz slabiju gol razliku, dok je Lion treći sa tri boda. Jedini gol na utakmici postigao je Den Jeder u 53. minutu.

U grupi E, Monako je stigao do boda u duelu sa Bajerom u poslednjim trenucima golom Poljaka Glika. Gosti su vodili od 73. minuta golom Čičarita Ernandesa. U drugom meču grupe slavili su gosti pošto je Totenhem sa 1:0 savladao CSKA golom sjajnog Sona koji je prethodno za vikend pogodio dva puta u Premijer ligi.

Zoran Tošić je bio u startnoj postavi i zamenjen je u nastavku. Monako sada ima četiri boda, jedan više od Totenhema, Bajer ima dva, a CSKA jedan.

U derbiju večeri Real Madrid je u većem delu meča bio u podređenom položaju u Dortmundu, koji je na kraju izvukao bod preko Andrea Širlea. Strelci za Real bili su Ronaldo i Varan, a jedini preostali gol za Borusiju postigao je Obamejang.

Real i Borusija sada imaju po četiri boda, jedan više od Sportinga, koji je bio bolji od Legije sa 2:0. Lazar Marković je igrao od 67. minuta, a strelci su bili Ruiz i Dost.

Maksimalnih šest bodova ima i Lester koji je bio bolji kod kuće od Porta sa 1:0 golom Slimanija u prvom poluvremenu. U drugom meču grupe ubedljiv je bio Kopenhagen koji je kod kuće nadigrao Briž sa 4:0 golovima Densvila (autogol), Delanija, Santandera i Jergensena. Aleksandar Pavlović odigrao je poslednjih 20 minuta.