Realu samo bod na Kanarima

Fudbal 24. sep 201622:46 > 22:47
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri madridskog Reala igrali su nerešeno 2:2 sa Las Palmasom na gostovanju u poslednjem subotnjem meču u okviru šestog kola Primere.

Madriđani su dva puta vodili pred 22.500 navijača, ali su na kraju morali da se zadovolje bodom, pošto je Serhio Arauho doneo izjednačenje Las Palmasu pet minuta pre kraja utakmice.

Real je poveo u 33. Minutu preko Marka Asensija, koji je odlično reagovao glavom pošto je golman Las Palmasa Havi Varas odbranio Načov šut. Samo pet minuta kasnije, Tana je doneo izjednačenje domaćem timu, koji je sa otprilike 11 metara odlično šutirao levom nogom i matirao Kika Kasilju.

Gosti su do novog vođstva došli preko Karima Benzeme u 67. minutu, pošto je francuski fudbaler iz prve reagovao na odbitak i poslao loptu u gornji desni ugao. Zinedin Zidan je nedugo zatim iz igre izvukao Kristijana Ronalda, da bi Las Palmas izvukao bod posle nespretne reakcije odbrane Reala, a Arauho praktično sa gol-linije ubacio loptu u gol.

Real je posle drugog remija zaredom ostao na čelu tabele sa 14 bodova, jednim više od Barelone, a dva od Atletik Bilbaa. Las Palmas je pao na petu poziciju i ima šest bodova.