Real lako sa Osasunom, Ronaldo se vratio golom

Fudbal 10. sep 201618:01 > 18:02
Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Osasunu sa 5:2 u trećem kolu Primere, a taj duel je obeležio povratak Kristijana Ronalda na teren.

Portugalski fudbaler je bio van terena od finala Evropskog prvenstva u Francuskoj pre dva mesec, a vratio se u dres kraljevskog kluba golom posle samo šest minuta igre. Ronaldo je u igri proveo 66 minuta, a do njegovog izlaska izabranici Zinedina Zidana su imali nedostižno vođstvo od 5:0.

Strelci u trijumfu aktuelnog šampiona bili su i Danilo, Serhio Ramos, Pepe i Luka Modrić. Osasuna je u poslednjih deset minuta imala igrača manje, pošto je Kajetano Bonin napustio igru zbog dva žuta kartona za četiri minuta, a golove za goste postigli su Oriol Rijera i David Garsija.

Ronaldo je doveo Real u vođstvo u šestom minutu, na asistenciju Gareta Bejla, a Danilo je udvostručio prednost u 40. minutu. Da Madriđani na poluvremenu odu sa 3:0 postarao se Ramos, kojem je u nadoknadi vremena prvog perioda asistirao Toni Kros. Nemac je bio asistent kod četvrtog pogotka domaćeg tima pred 70.000 ljudi na stadionu “Santjago Bernabeu”, koji je postigao Pepe u 56. minutu. Samo šest minuta kasnije, Modrić je povisio na 5:0, da bi se potom Osasuna probudila – u 64. minutu strelac je bio Rijera, a u 78. Garsija.

Gosti su imali šansu da dodatno ublaže poraz, ali je Rijera samo osam minuta pošto je postigao gol promašio penal.

Real je u duelu sa Osasunom zabeležio treći trijumf i zadržao maksimalni skor od početka sezone, pa je ostao na čelu tabele. Tim iz Pamplone je ostao na samo jednom bodu i trenutno je 15. na tabeli.

Kraljevski klub u narednom kolu, sledeće nedelje, gostuje Espankolu, dok Osasuna istog dana dočekuje Seltu, uz direktne prenose na Sport klubu.