Tumbaković: Ceo film meča prođe u jednoj sekundi

Fudbal 05. sep. 201600:27 > 00:37
Izvor: Getty Images, Ian Walton

Selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Ljubiša Tumbaković bio je zadovoljan posle remija sa Rumunijom u Klužu (1:1) na startu kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo 2018.

Njegov tim je do boda došao golom Stevana Jovetića u finišu utakmice, a domaću u 96. minutu nisu realizovali jedanaesterac za trijumf.

Vrlo je specifična situacija kada se penal svira u poslednjim minutima utakmice. I naravno da u tom momentu ceo film utakmice prođe u jednoj sekundi. I da istog momenta poželiš da ostane rezultat koji je bio do tada. Statistički je uvek bliže da daš gol nego da promašiš, ali mi smo imali tu sreću da je protivnički igrač promašio“, rekao je Tumbaković, a prenose „Vijesti“.

Crna Gora je dobro igrala u Klužu, ali nije mnogo napadala.

Румыния – Черногория 1:1. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Postoji pravilo u fudbalu da igraš onoliko dobro koliko ti protivnik dozvoli. Mi smo u prvom poluvremenu odigrali egal utakmicu. Ipak je Rumunija ekipa koja je u prethodnim kvalifikacijama bila vrlo ubedljiva, pa je bila na Evropskom prvenstvu, pa su iz te ekipe sedmorica-osmorica igrala u startnoj postavi, a onda su još igrali kod kuće, i to još uz dodatni motiv što je to prva utakmica u ovoj mini-ligi“.

U grupi E Poljska je na startu izvukla samo remi u Kazahstanu, dok je Danska sa 1:0 pobedila Jermeniju.

„I pre početka se znalo su Danska, Poljska i Rumunija favoriti, a da ćemo svoju šansu tražiti mi, Kazahstan i Jermenija. Kazahstan je čak i dobro igrao, a Jermenija izgubila na strani samo 1:0, tako da preostalih devet kola svi zajedno možemo da napravimo zanimljivu mini-ligu“.

Tumbaković je prokomentarisao i igru Rumunije.

„Mislim da Rumunija ima sjajne pojedince i da današnje izdanje nije njeno pravo lice. Mislim da mogu mnogo bolje i da će verovatno u narednim utakmicama pokazati svoj kvalitet„, dodao je selektor Crne Gore.