Crnogorci iščupali bod, Nemci ubedljivi na startu

Fudbal 04. sep. 201622:55 > 22:56
Izvor: Getty Images

Reprezentativci Crne Gore osvojili su bod u dramatičnoj utakmici sa Rumunijom u Klužu na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018.

Uzbuđenja su viđena u finišu kada je Rumunija povela preko Pope u 85. minutu, a Crna Gora izjednačila samo dva minuta kasnije.

Stevan Jovetić je sjajno skočio nakon slobodnog udarca i doneo veliku radost gostima.

U četvrtom minutu nadoknade, nova drama. Sudija je svirao penal za Rumune, ali je Nikulae Stanču izrastao u tragičara utakmice, pošto je poslao loptu iznad prečke i omogućio Crnogorcima da stignu do velikog boda.

Šampion sveta, Nemačka, ubedljivo je startovao u grupi C. Na gostovanju u Norveškoj, Nemci su slavili sa 3:0, uz dva gola Tomasa Milera i jedan Džošue Kimika.

Češka i Severna Irska su u istoj grupi odigrale bez golova, dok je Škotska očekivano savladala Maltu 5:1.

Rezultati:

Grupa C: San Marino – Azerbejdžan 0:1, Češka – Severna Irska 0:0, Norveška – Nemačka 0:3

Grupa E: Danska – Jermenija 1:0, Kazakstan – Poljska 2:2, Rumunija – Crna Gora 1:1

Grupa F: Litvanija – Slovenija 2:2, Slovačka – Engleska 0:1, Malta – Škotska 1:5.