U21: Srbija i Italija remizirali

Fudbal 02. sep 201620:44 > 20:45
fss

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je u Vićenci sa vršnjacima iz Italije u okviru sedmog meča kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017. godine.

Srbija je povela u 34. minutu lepim golom Milana Gajića sa ivice šesnaesterca na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića, ali nije uspela da sačuva prednost.

Zatim je golman Srbije Vanja Milinković-Savić napravio veliku glupost u 53. minutu, oborio je Rosetija u šesnaestercu, španski sudija je pokazao na belu tačku, a Ćeri je bio precizan za konačnih 1:1.

Do kraja utakmice obe slekcije su imale tek po jednu šansu.

Italija vodi na tabeli druge kvalifikacione grupe sa 20 bodova, a Srbija sa 14 zauzima treće mesto, s tim što „Orlići“ imaju meč manje od Italije i Slovenije.

Narednu utakmicu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo izabranici Tomislava Sivića igraju 6. septembra protiv Republike Irske u Novom Sadu.

Italija: Kragno, Konti, Kaldara, Romanjoli, Muru; Kataldi, Maciteli, Vere (od 67.minut Pelegrini), Benasi (od 52.minut Di Frančesko); Roseti, Seri

Srbija: V. Milinković-Savić, Gajić, Veljković, Lazić, Antonov; Maksimović, Grujić; Meleg (od 61. minut Dražić), S. Milinković-Savić, Gaćinović (od 76.minut Mihajlović); Čavrić (od 67. minuta Đurđević)