Morao je da ode iz Srbije, a onda je postigao sjajan autogol

Fudbal 14. jul 201612:54 > 12:56
YouTube

Srpski defanzivac poljskog Zaglebja iz Sosnoveca Žarko Udovičić postigao je jedan od najčudnijih autogolova u poslednje vreme.

Njegov tim je u prijateljskom meču poražen od Stal Meleca sa 3:1, a 30-godišnji igrač je posle manje od godinu dana od skandala u Novom Pazaru ponovo u centru pažnje javnosti.

Naime, Udovičić je u 62. minutu, kod rezultata 1:1, dobio loptu na levom boku, predriblao je jednog igrača protivničkog tima i onda, na veliko iznenađenje svih, preciznim šutom savladao svog golmana!

Udovičić slobodno može da dobije epitet jednog od najmaleroznijih igrača na svetu u poslednjih nekoliko godina.

Prošle godine je u dresu Novog Pazara pokušao da izvede penal u stilu Panenke u poslednjem minutu važne utakmice sa Radom, ali nije bio precizan. Posle toga navijači su došli u svlačionicu, a jedan od njih je, preneli su tada mediji, Udovičiću stavio pištolj na glavu.

Zbog brojnih pretnji fudbaler je bio prisiljen da napusti Srbiju i preseli se u Poljsku.