LŠ: Dinamo bolji od Vardara

Fudbal 12. jul 201622:58 > 23:06
Gatty images

Fudbaleri Dinama savladali su Vardar 2:1 u Skoplju, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zagrepčani su zamalo rešili dvomeč već u prvom poluvremenu, jer su zahvaljujući autogolu Mijuškovića i pogotku Roga vodili 2:0 posle 30 minuta.

Ipak, makedonski predstavnik uspeva da se vrati u igru golom Jermenina Hambardzumjana, u desetom minutu drugog poluvremena.

Domaćin je nadigrao „modre“ u nastavku meča, imao još nekoliko solidnih prilika, ali nije uspeo da izbegne poraz.

Minimalnu pobedu ostvario je šampion Austrije Salcburg, koji je tek sedam minuta pre kraja uspeo da slomi otpor Liepaje iz Letonije golom Sorijana.

Siguran kod kuće bio je BATE Borisov koji je sa 2:0 nadigrao finski SJK, a identičnim rezultatom Dinamo Tbilisi je savladao jermenski Alaškert, a Karabag u Azerbejdžanu goste iz Luksemburga Didelanž.

Oba meča obeležili su dvostruki strelci, Kiteišvili za Gruzine u drugom poluvremenu, te Ričard za Azere u prvom.

Najviše golova videli smo u Ber Shevi, šampion Izraela Hapoel uspeo je uz dosta muke da savlada Šerif Tiraspol 3:2.

Moldavci su poveli preko Ivančica u 22. minutu, ali su od 26. imali igrača manje. Aliti je dobio drugi žuti karton zbog penala, koji nije iskoristio Buzaglo.

Ipak, krajem prvog i početkom drugog poluvremena domaćin postiže golove preko Ogua i Barde za preokret, ali 25 minuta pre kraja Brezovec vraća goste u egal.

Konačno, u 90. minutu Hapoel stiže do trijumfa, Radi donosi pobedu iz trećeg sviranog penala za Izraelce, drugog realizovanog.

Golova nije bilo samo u Velsu, u duelu Nju Sejntsa i kiparskog APOEL-a.