Kodro vratio Osasunu u Primeru

Fudbal 18. jun 201621:18 > 21:20

Revanš mečom finala plej-ofa u Segundi završena je sezona u španskom fudbalu. Osasuna je slavila i u gostima protiv Đirone rezultatom 1:0 i obezbedila mesto u elintom rangu, 37. put u svojoj istoriji.

Pred rasprodatim tribinama stadiona Montilivi na severoistoku Španije, 100 kilometara od Barselone, domaća Đirona je jurila prednost Osasune iz prve utakmice koja je završena pobedom tima iz Navare rezultatom 2:1.

Pokušavali su Katalonci u prvom poluvremenu, više napadali, posebno su raspoloženi bili Ruben Sobrino i Adaj Benites, ali nije bilo ni ozbiljne šanse ni gola. Najbolju priliku imao je vezni fudbaler gostiju, mladi i supertalentovani Mikel Merino, ali njegov šut u 36. minutu volšebno je odbranio Isak Besera.

Merino od sledeće sezone nosi dres Borusije Dortmund.

Bolje je Osasuna krenula u drugo polovreme i posle par opasnih pokušaja u 48. minutu Kenan Kodro je postigao jedini gol na meču, gol za pobedu 0:1 i plasman u Primeru.

Sinu bivšeg igrača Veleža, Real Sosijedada i Barselone ovo je bio šesti gol u sezoni, a asistent je bio najbolji igrač tima iz Pamplone Roberto Tores.

Ekipa Kikea Martina u plej-of je ušla kao šestoplasirana i do prilike da se bori za mesto u Primeri došla je posle odličnih rezultata u drugom delu prvenstva.

U polufinalu su bili bolji od Himnastika sa dve pobede, a na isti način nadigrali su i Đironu.

U novoj sezoni La Lige, koju ćete i sledeće sezone gledati na kanalima Sport kluba, uz Osasunu, mesto su iz Segunde obezbedili direktno prva dva tima na tabeli, Alaves i debitant Leganes.

Sezona 2016/17. počinje 21. avgusta, a parovi će biti izvučeni 21. jula.