Zenit stigao do nove pobede, podela bodova u Krasnodaru

Fudbal 03. dec 201420:15 > 20:17
Getty Images Sport, Euro Football

I fudbaleri u ruskoj Premijer ligi igrali su vanredno, 16. kolo. To je pretposlednje kolo u jesenjem delu prvenstva Rusije.

Rubin iz Kazanja je poražen na svom terenu od Zenita 1:0 u meču koji je odigran na teškom terenu. Zenitu je ovo 12. pobeda u sezoni. Zenit je zadržao prvo mesto na tabeli i sa tri nova boda povećao prednost u odnosu na CSKA iz Moskve na osam bodova.

U prvom poluvremenu videli smo po nekoliko lepih prilika na obe strane, ali golova nije bilo. Aksel Vitsel rešio je meč pogotkom u 68. minutu na asistenciju Rondona.

Kuban i Krasnodar su podelili bodove nakon meča u kome je rezultat bio 1:1.

Gosti su poveli u 21. minutu preko Mauricija Pereire, koji je odlično iskoristio asistenciju Petrova.

Domaćin se nije predavao, a nakon nekoliko propuštenih prilika, Kubanu je bod doneo Gregori Bukur pogotkom u 58. minutu susreta.

Rezultat se do kraja nije menjao, ali daleko od toga da nismo imali šta da vidimo na obe strane.

Krasnodar se nakon 16 kola nalazi na trećem mestu na tabeli, sa 31 bodom koliko ima i drugoplasirani CSKA, dok Kuban zauzima šestu poziciju sa pet bodova manje.

U sredu je Lokomotiva iz Moskve savladala Ural 1:0, dok je Terek poražen od Torpeda iz Moskve 1:0, na svom terenu.

16. kolo ruske Premijer lige biće kompletirano u četvrtak nakon što svoje duele odigraju Saransk i Dinamo iz Moskve, odnosno moskovski Spartak i Rostov.