Kalčo:Da li je trebalo menjati Mihu?

Fudbal 25. apr 201619:01 > 19:04
Izvor: Getty Images

Kristijan Broki možda i nije bio pravi izbor za naslednika Siniše Mihajlovića. Fudbaleri Milana su opet razočarali navijače, izgubili su u Veroni 2:1, u 35. kolu Serije A. Milan je u prvom meču sa Brokijem savladao Sampdoriju, ali je u poslednja dva kola osvojio samo bod u duelima sa ekipama koje su u zoni ispadanja.

„Rosoneri“ su poveli u Veroni preko Žeremija Meneza u 21. minutu, ali su se nakon toga „raspali“.  Domaćin koji je odavno eliminisan u Seriju B je pokazao kako se igra za svoj dres. Borio se do poslednjeg atoma snage i prevladao čak i sjajnog Đanluiđija Dunarumu na golu Milana. Verona je izjednačila u 72. minutu golom bivšeg igrača „rosonera“ Đampaola Pacinija iz penala.

Nakon dramatičnih nekoliko mintua u završnici i promašaja s obe strane, utehu domaćim navijačima za očajnu sezonu doneo je Luga Stiligardi sjajnim golom iz slobodnog udarca u 95. minutu. Milan je ostao na šesto mestu propustivši šansu da priđe na tri boda od Fiorentine, a sada mu plasman ugrožava Sasuolo koje ima samo bod manje.

S druge strane, Verona je dobila tek četvrti put u sezoni, drugi u poslednjih pet kola, ali šanse za opstanak su joj minimalne. Tri kola pre kraja ima sedam bodova manje od Karpija, koji je prvi iznad crte, ali u sledećem kolu gostuje Sasuolu.