Kalčo: Juve grabi ka tronu, pobeda Lacija!

Fudbal 17. apr 201617:49 > 20:37
Izvor: Gety images

Juventus siguran na plus devet u odnosu na Napoli.

Crno-beli iz Torina grabe ka tituli. Juventus je poveo golom Samija Kedire u desetom minutu, na 2:0 povisio je Pol Pogba u 71, Huan Kuadrado je tri minuta kasnije postigao treći gol za domaću ekipu, a konačan rezultat protiv Palerma postavio je Simone Padoin u 90. „Stara dama“ je prva na tabeli sa 79 bodova, ima devet bodova više od drugoplasiranog Napolija koji je u subotu poražen od Intera, dok je Palermo i dalje u opasnoj zoni, na 18. mestu, sa 28 bodova.

Fiorentina je na svom terenu sa 3:1 slavila protiv Sasuola. Golove za Fiorentinu postigli su Gonzalo Rodriges u 10. minutu i Josip Iličić u 57, dok je strelac trećeg gola bio golman gostiju Andrea Konsilji u 84. minutu. Jedini pogodak za Sasuolo postigao je Domeniko Berardi u 56. minutu.

Fiorentina je peta na tabeli Serije A sa 59 bodova, dok je Sasuolo sedmi sa 48. U preostale dve utakmice koje su igrane od 15 časova, Frozinone je u gostima pobedio Veronu sa 2:1, dok su Udineze i Kjevo odigrali bez golova. Nešto ranije, viđen je sjajan meč u kome su Atlanta i Roma podelili bodove posle šest golova. Na kraju – 3:3.