Serija A: Roma gazda Rima, poraz Mihajlovića, kiks Viole

Fudbal 03. apr 201617:08 > 17:11
Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantin

Fudbaleri Rome deklasirali su Lacio sa 4:1, u velikom rimskom derbiju u 31. kolu Serije A.

Vučica je u potpunosti nadigrala velikog rivala i napravila veliki korak ka Ligi šampiona, pošto sada na trećem mestu ima 63 boda, čak sedam više od Fiorentine.

Duel na Olimpiku imao je dva različita poluvremena. U prvom je viđen samo gol El Šaravija u 15. minutu, a u nastavku je bilo zanimljivije.

Edin Džeko je u 64. minutu pogodio za 2:0, ali je Parolo 15 minuta pre kraja smanjio i učinio meč zanimljvijim. Ipak, Florenci i Peroti su overili ubedljivu pobedu gostiju, a Hoedt je u nadoknadi zaradio i isključenje.

Milan Biševac odigrao je ceo meč za Lacio, dok je Filip Đorđević ušao u nastavku.

Atalanta je pobedila Milan sa 2:1, pa sada tim Siniše Mihajlovića na šestom mestu ima 49 bodova i daleko je od Evrope. Adrijano je u petom minutu iskoristio penal i doneo prednost gostima, ali su Pinilja i Gomes u nastavku preokrenuli, pa je Atalanta osvojila tri boda.

Kiks u 31. kolu napravila je Fiorentina koja nije uspela da pobedi Sampdoriju kod kuće. Iličić je pogodio za 1:0 u 24. minutu, a Alvarez je već u 39. postavio konačan rezultat. Domaćin je u poslednjih 20 minuta imao igrača više posle isključenja Koree, ali nije to iskoristio.

Sigurne pobede u nedelju popodne ostvarili su Kjevo i Đenoa.