Titula sve bliža: Četvrti uzastopni minimalac Lestera

Fudbal 03. apr. 201616:32 > 16:33
Izvor: Getty Images

Fudbaleri Lestera povećali su vođstvo na čelu Premijer Lige, nakon što su u duelu 32. kola savladali Sautempton sa 1:0.

Za četvrti uzastopni trijumf „Lisica“ minimalnim rezultatom zaslužan je kapiten Ves Morgan, koji je zatresao mrežu Sautemptona u 38. minutu.

Nakon centaršuta Fuksa, Morgan je odlično skočio, i nakon šuta glavom uspomoć stative postigao svoj prvi gol u sezoni.

Odbrana Lestera je u drugom poluvremenu uspešno odolela napadima gostiju, pa sa ovom pobedom izabranici Klaudija Ranijerija imaju sedam bodova više od drugoplasiranog Totenhema, i 11 od Arsenala na trećem mestu, koji ima i utakmicu manje.

Do kraja sezone ostalo je šest kola, a Lester u narednoj rundi gostuje ekipi Sanderlenda, da bi potom odigrao dva meča kod kuće, sa Vest Hemom i Svonsijem.