El Klasiko: Ronaldo utišao Nou Kamp! (VIDEO)

Fudbal 02. apr 201622:26 > 22:30
Izvor: Alex Caparros/Getty Images

Real Madrid zabeležio je pobedu u čuvenom El Klasiku, pošto je pobedio Barselonu sa 2:1, posle preokreta na terenu naljućeg rivala

Prvo poluvreme proteklo je daleko ispod renomea jedne od najvećih svetskih utakmica. Najbolju šansu u tom periodu imao je Luis Suarez, koji je promašio loptu sa pet metara ispred praznog gola, ali je toj šansi prethodio očigledan ofsajd Urugvajca.

Mnogo sadržajnije bilo je u drugih 45 minuta. Barselona je povela u 56. minutu preko Đerara Pikea, koji je odlično odreagovao glavom posle kornera. Ipak, samo šest minuta kasnije, odličnu akciju Madriđana krunisao je fenomenalnim golom Karim Benzema. Posle toga je Real preuzeo kontrolu igre, imao nekoliko sjajnih prilika, a čak je gostima poništen gol u 80. minutu zbog faula Gereta Bejla. Kada je Serhio Ramos dobio drugi žuti karton i isključen u 83. minutu, delovalo je da će se malo toga desiti, ali je samo dva minuta kasnije Kristijano Ronaldo postigao gol, kojim je Real došao do velike pobede u El Klasiku posle godinu i po dana, a prve na Nou Kampu posle četiri godine.

Real je i pored trijumfa ostao na trećem mestu sa 69 bodova, ali sada samo jednim manje od drugoplasiranog Atletika. Barselona je i dalje lider sa 76 bodova, sedam kola pre kraja.