SP: Važna pobeda Argentine

Fudbal 25. mar 201609:46 > 09:47
Izvor: Morguefile.com

Fudbaleri Argentine pobedili su Čile sa 2:1 u Santjagu posle preokreta u meču petog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018.

Argentina je ovim trijumfom dospela na četvrto mesto ispred Brazila koji ima i meč manje, dok je Čile posle drugog uzastopnog proaza pao na šesto mesto Venecuela je ispustila pobedu u Peruu.

Bila je ovo izuzetno važna pobeda za gaučose po veoma kritikovanom terenu u Santijagu

Bila je to i slatka osveta Gaučosa za poraz u finalu Kopa Amerika, mada ne potpuna. Mesi se nije upisao u strelce, ali je bio jedan od najboljih aktera meča

Golovima Oetra u 32. i Viljanueve u 57. minutu, gosti su stekli prednost. Izjednačenje je stiglo u 61. minutu, kada je precizan bio Gerero. Ipak, Venecuelu je šokirao Rudijas u četvrtom minutu sudijske nadoknade za konačnih 2:2.

Venecuela i dalje ne zna za pobedu u kvalifikacijama, pa se posle rpvog osvojenog boda nalazi na dnu tabele, dok Peru zauzima sedmo mesto.

U veoma efikasnoj večeri pokazali su se i igrači Kolumbije, koji su slavili na ozloglašenoj visini La Paza. Junaci su bili Džejms Rodriges i Karlos Baka-

Brazil i Urugvaj tek treba da odmere snage.