Serija A: Kiks i remi Milana, pobede Kjeva i Empolija

Fudbal 13. dec 201517:17 > 17:18
Izvor: Getty Images Sport, Claudio Villa

U italijanskoj Seriji A, u terminu od 15 časova, odigrana su tri meča.

Milan je na svom terenu, može se reći, debelo podbacio remijem sa poslednjeplasiranom Veronom. Za ekipu Siniše Mihajlovića nije opravdanje ni igrač manje od 56. minuta kada je crveni karton dobio De Jong.

Baka je u 52. minutu doveo Milan u vođstvo, da bi samo četiri minuta kasnije nakon crvenog kartona De Jonga sa bele tačke izjednačio Luka Toni.

Siniši Mihajloviću će nakon novog kiksa mesto trenera biti verovatno dodatno uzdrmano jer u italijanskom šampionatu sledi tronedeljna pauza koja bi za čelnike kluba mogla biti zgodna prilika za smenu na klupi.

Nakon 16 odigranih mečeva, Milan je sedmi na tabeli sa 25 bodova i skorom od sedam pobeda, četiri remija i pet poraza, dok je Verona ubedljivo poslednja sa 7 bodova.

Kjevo je na svom terenu minimalnom rezultatom savladao Atalantu (1:0) iako su imali priliku da iz penala budu i ubedljiviji. Čerubin je dobio crveni karton nakon koga je za domaće suđen penal, ali Pološčaj nije bio precizan. Pobedu je Kjevu doneo Birisa deset minuta kasnije, u 76. minutu meča.

Kjevo je na 11. mestu na tabeli sa 22 boda, a Atalanta je pred pauzu osma sa 24.

Empoli je kao domaćin bio ubedljiv protiv Karpija i slavio sa 3:0. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Makarone je bio strelac u 46. i 61.minutu, a Saporana u 51.

Empoli sa 24 boda zauzima deveto mesto, dok je Karpi predposlednji sa 10.