LE: Partizan ispao iz Evrope

Fudbal 10. dec 201522:47 > 22:58
Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

Fudbaleri Partizana završili su takmičenje u Ligi Evrope iako im je protiv Augsburga u poslednjem meču odgovarao i poraz od 2:0.

Nemački tim je u Humskoj preokrenuo i pobedio sa 3:1 i u ponedeljak će saznati ime rivala u šesnaestini finala (18-25. februar 2015) drugog po jačini evropskog takmičenja.

Gosti su meč počeli mnogo konkretnije od crno-belih, što je bilo i očekivano s obzirom da im je u srpskoj prestonici bila neophodna pobeda sa dva gola razlike.

U 7. minutu pokušao je snažni Bobadilja, ali je njegov udarac završio pored leve stative Živkovićevog gola. Ubrzo su gosti zaporetili i posle kornera…

A onda šok za Nemce. Abubakar Oumaru je u 11. minutu dobio loptu na 40 metara od gola rivala, iskoristio je brzinu i prezicnim šutem savladao Hica. Bio je to peti pogodak napadača Partizana u Ligi Evrope.

Nisu se gosti predavali, nastavili su da napadaju, a crno-beli da čekaju pravu priliku da ponovo zaprete iz kontre. U 25. minutu Živković je pokušao sa ivice kaznenog prostora, međutim, šutirao je direktno u golmana Augsburga.

Dva minuta kasnije usledio je novi opasan napad srpskog šampiona, ali pokušaj Živkovića bio je izblokiran u korner.

Kako je vreme prolazilo opadao je i tempo igre. Partizan nije imao razloga da srlja i krene ka golu gostiju, dok fudbaleri Augsburga nisu mogli da nađu rešenje za opreznu odbranu crno-belih.

Sve do sudijske nadoknade vremena. U 47. minutu Hong je iskoristio pad koncentracije defanzivaca Beograđana i posle dobrog centaršuta Trohovskog iz slobodnog udarca neometan savladao Živkovića. Interesantno, Korejac je u igru ušao nekoliko minuta ranije umesto povređenog Kalsen-Brakera, koji je nastradao u duelu sa Ninkovićem. Igrač Partizana je još i dobro prošao što je dobio samo žuti karton.

Sa dva opasna šuta Trohovskog počelo je drugo poluvreme. Živković je imao sreće pogotovo kod prvog…

Ispostavilo se bio je to samo uvod u novi hladni tuš u Humskoj. Kapiten gostiju, Holanđanin Verhag je iskoristio lošu ofsajd zamku crno-belih i lako savladao Živkovića. Igrao se 51. minut.

U 57. minutu Brašanac je prošao nekoliko igrača Augsburga, ali je njegov šut odbranio Hic. Odbijenu loptu Ninković je poslao preko gola.

Augsburg je dominirao, tražio i treći gol za prolaz u nokaut fazu, a u 62. minutu ponovo je šut oprobao iskusni Trohovski.

U 73. minutu Ninković je sjajno šutirao sa skoro 30 metara, ali je lopta pogodila prečku. U nastavku akcije Živković nije najbolje reagovao i šutirao je pored gola.

U 78. minutu Živković je „skinuo“ Kajubiju stopostotnu šansu, a samo dva minuta kasnije Partizan je ostao s igračem manje. Andrija Živković je zbog nenamernog igranja rukom dobio drugi žuti karton.

Očekivano, finiš utakmice protekao je u inicijativi nemačkog tima, ali šansu da stavi tačku na ovaj meč i zapečati sudbinu prokockao je Brašanac, koji je u 87. minutu sam izbio ispred Hica, ali je šutirao preko gola.

Surova kazna usledila je posle samo nešto više od 60 sekudni. Bobadilja se posle dobre akcije gostiju našao na pravo mestu i sa nekoliko metara savladao Živkovića.