Lekleru pol u Singapuru

Formula 1 01. okt 202216:30 0 komentara
Mark Thompson/Getty Images,

Šarl Lekler je osvojio pol poziciji uoči Trke za Veliku nagradu Singapura. Vozač Ferarija je završio ispred Serhija Peresa, vozača Red Bula i Luisa Hamiltona, asa Mercedesa. Maks Ferstapen završio je kvalifikacije tek na osmom mestu.

U izuzetno uzbudljivim kvalifikacijama na stazi Marina bej, Lekler je u poslednjem krugu štopericu zaustavio na 1:49,412.

Veoma blizu su mu bili i Serhio Peres, koji je kasnio samo 0,022 sekunde, dok je ispod desetinke minusa imao i Luis Hamilton. Njegov zaostatak je bio 0,054.

Četvrti je bio drugi vozač Ferarija Karlos Sains, a od petog do desetog mesta su redom završili Alonso, Noris, Gasli, Magnusen i Cunoda.

Ferstapen je u poslednjem pokušaju bio u ubedljivo najbržem krugu, ali ga je ekipa iz nepoznatog razloga pozvala u boks, pa će uličnu trku početi tek sa osme pozicije. Na ovoj trci Holanđanin ima priliku da i teorijski obezbedi titulu.

Trka za Veliku nagradu Singapura vozi se u nedelju od 14 časova uz direktan prenos na Sport klubu 2.