Ferstapenu pol u Francuskoj!

Formula 1 19. jun 202116:40 0 komentara
Clive Mason/Getty Images

Vozač Red Bula Maks Ferstapen osvojio je pol poziciju pred trku za Veliku nagradu Francuske.

Sa druge startne pozicije na nedeljnoj trci krenuće aktuelni šampion Luis Hamilton, dok je treći bio njegovm timski kolega iz Mercedesa Valteri Botas.

U Red Bulu mogu da budu zadovoljni i plasmanom Serhija Peresa, pobednika prošle trke u Azerbejdžanu koji je kvalifikacije završio na četvrtom mestu.

Bolji od ostalih bio je vozač Ferarija Karlos Sainc, dok je šesti u kvalifikacijama bio Pjer Gasli iz ekipe Alfa Taurija.

Prvih 10 kompletirali su Šarl Lekler, Lando Noris, Fernando Alonso i Danijel Rikardo.

Kvalifikacije su obeležila i dva incidenta, u ranoj fazi grešku je napravio Juki Cunoda pa će Japanac u Alfa Tauriju trku krenuti sa poslednje pozicije, a u Q2 delu kvalifikacija pogrešio je i Mik Šumaher, koji kreće sa 15. mesta.

Grešku koju je napravio možda je pokvarila njegov najbolji učinak u kvalifikacijama u sezoni jer se po prvi put plasirao u Q2 i mladi Nemac veruje da oštećenja na bolidu nisu toliko ozbiljna da mogu da ugroze njegov start u nedeljnoj trci koju možete da gledate na Sport klubu 3 od 15 časova.