Botas iznenadio Hamiltona i Fetela za pol!

Formula 1 15. apr 201718:05 > 18:06
Mark Thompson/Getty Images

Vozač Mercedesa Valteri Botas osvojio je pol poziciju pred Veliku nagradu Bahreina, treću trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Finac je do najboljeg startnog mesta na stazi „Sakir“ došao krugom od 1:28.769 minuta, sa samo 23 hiljaditinke prednosti u odnosu na svog timskog kolegu Luisa Hamiltona.

Treće mesto na startu trke, u nedelju u 17 časova, uz direktan prenos na Sport klubu 1, zauzeće Sebastijan Fetel u Ferariju.

Botas je od početka vikenda imao veoma dobar ritam, ali je uspeo da zasija tek u poslednjem delu kvalifikacija i osvoji prvu pol poziciju u karijeri. Hamilton i Fetel, koji su bili u centru pažnje, nisu mogli da mu pariraju, a Britanac mu je na kraju bio najbliži rival. Četvorostruki svetski šampion, koji je u petak bio ubedljivo najbrži na oba slobodna treninga, bio je oko pola sekunde iza osvajača pol pozicije.

Najbolju trojicu sledio je vozač Ferarija Danijel Rikardo, ispred Kimija Raikonena u drugom Ferariju, svog timskog kolege Maksa Ferstapena i vozača Renoa Nika Hilkenberga. Prvu desetoricu na startu kompletiraće Felipe Masa u bolidu Vilijamsa, vozač Hasa Roman Grožan i Džolion Palmer u drugom Renou.

Prva dva dela kvalifikacija nisu donela velika iznenađenja, ali jesu novi kvar na bolidu vozača Meklarena Fernanda Alonsa. Špancu je nastradao motor pošto je uspeo da se kvalifikuje za drugi deo kvalifikacija, pa je zauzeo 15. mesto.

Prvi ispod crte što se tiče plasmana u poslednji deo bio je vozač ekipe Toro Roso Danil Kvjat, a pratili su ga Lens Strol u Vilijamsu, vozač Zaubera Paskal Verlajn, koji se vratio na stazu pošto je propustio prve dve trke, i Esteban Okon u bolidu Fors Indije.

U prvom delu, drugi vozač ekipe Toro Roso Karlos Sains junior je bio najbliži plasmanu dalje, ali je imao 16. vreme, ispred Stofela Vandornea u Meklarenu i drugog vozača Fors Indije Serhija Peresa. Poslednja dva mesta zauzeli su Skandinavci – Markus Erikson u bolidu Zaubera i vozač Hasa Kevin Magnusen.