Spektakl u Milanu: Benzema i Mbape doneli Francuskoj trofej Lige nacija

Sport Klub 10. okt. 202122:49 > 22:561 komentar
Nations League - Final - Spain v France Liga nacija Benzema celebrates scoring their first goal with teammates
Izvor: REUTERS/Alberto Lingria

Fudbalska reprezentacija Francuske pobednik je Lige nacija pošto je u finalu u Milanu posle preokreta pobedila Španiju sa 2:1.

Bio je to duel dve velike fudbalske velesile. Nakon mršavog prvog poluvremena u nastavku smo gledali fantastičan meč….

Poveli su Španci pogotkom Mikela Ojerzabala u 64. minutu pošto je samo nekoliko trenutaka ranije Teo Ernandez na suprotnoj strani pogodio okvir gola.

Međutim, radost Španaca trajala je samo minut. Fantastičan šut Karima Benzeme doneo je poravnanje – 1:1.

Do kraja meča gledali smo fantastičan fudbal, a pobedu Trikolorima doneo je Kilijan Mbape u 80. minutu iako su Španci bili ubeđeni da se napadač Francuske nalazio u ofsajd poziciji.

Španska Crvena furija je prethodno u prvom polufinalnom meču bila bolja od domaćina turnira selekcije Italije (2:1) dok su francuski Trikolori u drugom polufinalu u izuzetno dramatičnoj utakmici uspeli posle velikog preokreta da pobede Belgiju (3:2).

U borbi za treće mesto ranije u toku dana Azuri su u Torinu pobedili belgijske Crvene đavole sa 2:1.

Pre dve godine prvi trofej Lige nacija osvojio je Portugal pobedivši u finalu Holandiju (1:0). Trofej je tim povodom na teren izneo legenda portugalskog i svetskog fudbala Luis Figo.

Soccer Football - Nations League - Final - Spain v France - San Siro, Milan, Italy - October 10, 2021 Former footballer Luis Figo with the Nations League trophy before the match
Izvor : REUTERS/Alberto Lingria

Bio je ovo prvi takmičarski meč Španije i Francuske još od 2013. godine kad su u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo Španci kao gosti pobedili na Sen Deniju sa 1:0 golom Pedra.

Glavni sudija meča bio je Englez Entoni Tejlor.

Entoni Tejlor France's manager Didier Deschamps, right, greets Referee Antony Taylor prior to the start of the UEFA Nations League final soccer match between France and Spain at the San Siro stadium, in Milan
Izvor : AP Photo/Luca Bruno (Sudija Entoni Tejlor i selektor Francuske Didije Dešan)
Soccer Football - Nations League - Final - Spain v France - Fans gather in Milan for the final - Milan, Italy - October 10, 2021 Spain and France fans pose with their national flags outside the San Siro stadium before the match
Izvor : REUTERS/Flavio Lo Scalzo

Sastavi timova:

Španija: Unai Simon – Acpilikueta, Erik Garsia, Laporte, Alonso – Gavi, Buskets, Rodri – Sarabija, Feran Tores, Ojarzabal. Selektor: Luis Enrike.

Francuska: Loris – Kund, Varan, Kimpembe – Pavar, Pogba, Čoumeni, Teo Ernandez – Grizman – Mbape, Benzema. Selektor: Didije Dešan.

Ovde možete da pratite tok meča uživo.

95. min – kraj, Francuska slavi

94. min – Loris brani udarac Jeremija Pina

89. min – kontra Trikolora, Benzema je proigrao Embapea, ali je fudbaler PSŽ šutirao pravo u golmana Španije

88. min – Nova prilika za Ojerzabala, ali je Loris dobro reagovao

87. min – slobodan udarac za Francusku, Grizman šutira visoko iznad gola

Mbape
Izvor : Printskrin/Sport Klub

80. min – GOOOLLL!!! 2:1 za Francuze! Embape je pobegao odbrani rivala i matirao Umaija Simona, Špansi su tražili ofsaj, ali je VAR potvrdio da je gol regularan

80. min – Duboa je zamenio Pavara

75. min – Koke ulazi umesto Gavija

72. min – prilika za Embapea, ali nije našao put do mreže

Benzema gol Španija Francuska Liga nacija

66. min – 1:1 GOOOLLLL!!! Odmah uzvraćaju Trikolori. Majstorija, sjajan šut Karima Benzeme za izjednačenje

65. min – 1:0 GOOOLLLLll!!! Šta smo sve videli za manje od minut? Najpre Teo Ernandez pogađa prečku, a onda na suprotnoj strani Ojarzabal koristi asistenciju Busketsa i dovodi Španiju u vođstvo

Ojarzabal gol Španija
Ojarzabal Spain's Mikel Oyarzabal celebrates scoring their first goal with teammates

61. min – Jeremi Pino ulazi u igru umesto Sarabije

55. min – žuti karton za Kundea

54. min – Markos Alonso sprečavaa da Pavar proigra Embapea

53. min – greši Kunde, ali Sarabija to ne koristi

46. min – počelo je drugo poluvreme i odmah žuti karton za Pogbu zbog faula nad Busketsom

45. min – kraj prvog poluvremena bez golova i šansi.

41. min – povreda Rafaela Varane, ne može da nastavi meč, zamenio ga je Upamekano

37. min – Markos Alonso je zapretio iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola

31. min – Lopta je pogodila Kundea u ruku, ali je nakon VAR provere sudija Tejlor dao znak da se utakmica nastavi

29. min – Zanimljive duele vodePresnel Kimpembe i Feran Tores

24. min – visok kvalitet, ali malo dešavanja ispred golova oba tima. Praktično bez šuta na gol…

Antoan Grizman je postao deveti francuski fudbaler sa 100 odigrih mečeva u nacionalnom dresu Trikolora.

18. min – Erik Garsija je faulirao Embapea

12. min – počinju i Španci da prete, u akciji je bio Sarabija

8. min – Francuzi su bolje otvorili meč, novi korner za Trikolore…

6. min – Benzema je bila u malom ofsajdu, ali je iznudio korner

5. min – još uvek je mirno, ispitivanje snaga dve selekcije koje „vole“ da imaju loptu u posedu

00:00 – utakmica je počela

Liga nacija trofej Soccer Football - Nations League - Final - Spain v France - San Siro, Milan, Italy - October 10, 2021 General view of the Nations League trophy before the match