Barsa nastavlja seriju pobeda – pao Elće

Fudbal 24. jan 202118:27 0 komentara
FC Barcelona
Angel Martinez/Getty Images

Fudbaleri Barselone popeli su se na treće mesto tabele španske La Lige, pošto su u meču 20. kola rezultatom 2:0 (1:0) kao gosti bili bolji od Elćea. Bio je to četvrti trijumf u nizu za ekipu Ronalda Kumana.

Goste je u 39. minutu u vođstvo doveo holandski vezista Frenki de Jong. Dominirala je Barselona, imala mnogo više pokušaja i loptu u svom potezu, ali je do drugog gola stigla tek i finišu meča.

De Jong je ovoga puta bio asistent, a pogodio je Riki Puđ, koji je u igru ušao umesto Pedrija samo dva minuta ranije.

Barselona sada ima tri boda zaostatka u odnosu na drugopasirani tim tabele Real Madrid, dok je lider Atletiko udaljen sedam bodova, ali ima i dve odigrane utakmice manje u odnosu na tim Ronalda Kumana. U sledećem kolu Barsa će pokušati da ostvari petu uzastopnu pobedu na domaćem terenu protiv Atletik Bilbaoa.

Elće je pretposlednji sa 17 bodova, a u sledećem kolu gostuju Valensiji na „Mestalji“.

Mečeve španske La Lige pratite u ekskluzivnim prenosima na kanalima Sport kluba.