Bajern u Augzburgu „kroz iglene uši“, Jović rezervista

Fudbal 20. jan. 202123:00
Robert Lewandowski
Philipp Guelland - Pool/Getty Images

Fudbaleri evropskog prvaka Bajerna učvrstili su se na čelu tabele Bundeslige pošto su u zanimljivom okršaju kao gosti slavili protiv Augzburga rezultatom 1:0 (1:0), iako je domaćin imao penal za izjednačenje u finišu meča. U preostala dva meča koja su se igrala u sredu od 20 časova i 30 minuta Frajburg je remizirao sa Ajntrahtom u duelu u kojem je srpski napadač Luka Jović ušao u igru sa klupe, dok je RB Lajpcig kod kuće bio bolji od Union Berlina.

Poveli su Bavarci u 13. minutu preko Roberta Levandovskog, koji je pogodio iz jedanaesterca. Bio je to već 22. gol u sezoni za briljantnog Poljaka. Trenutno mu je na listi strelaca najbliži pratilac Erling Holand iz Borusije Dortmund sa 12 pogodaka, koliko imaju i Silva i Veghorst.

Do kraja meča je Augzburg mogao do izjednačenja, ali je u 76. minutu Islanđanin Alfred Finbogason promašion penal – pogodio je levu stativu. Prethodno je Pavar u svom šesnaestercu igrao rukom.

Bajern je na taj način ostao na čelu tabele sa 39 bodova, četiri više od prvog pratioca RB Lajpciga. Ekipa Hansija Flika u narednom kolu igraće u Gelzenkirhenu protiv Šalkea. Augzburg je doživeo treći uzastopni neuspeh i sada su 12. sa 19 bodova.

Frajburg je kod kuće remizirao 2:2 sa Ajntrahtom, a gosti iz Frankfurta poveli su u 6. minutu prekog Junesa. Ipak, Salai je na asistenciju veziste iz BiH Ermedina Demirovića izjednačio u 32. minutu, a Nils Petersen je u 63. minutu doeno preokret i vođstvo Frajburga. Ipak, autogol Šloterbeka donosi izjednačenje i bod Ajntrahtu u 75. minutu.

Napadač srpske reprezentacije Luka Jović u igru je ušao u 67. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena dobio je i žuti karton. Filip Kostić odigrao je čitav meč u redovima gostiju.

Ajntraht je sada osmi sa 27 bodova, dok je Frajburg deveti sa tri osvojena boda manje.

RB Lajpcig je na domaćem terenu slavio 2:0 protiv Union Berlina, a strelac jedinog pogotka za drugoplasirani tim na tabeli bio je Emil Forsberg u 70. minutu, samo 10 minuta posto je ušao u igru. Asistent je bio nekadašnji vezista zagrebačkog dinama Dani Olmo.

Arminija je u Bilefeldu pobedila Štutgart sa 3:0, a golove su za domaćina postigli Klos, Kemf (autogol) i Doan.