Dodeljene SAG nagrade: Vil Smit, Džesika Čestejn, Bredli Kuper…

Showbiz 28. feb. 202211:32
Podeli:
Izvor: AP Photo/Chris Pizzello

Nagrade udruženja glumaca (SAG) dodeljene su sinoć u Los Anđelesu, a glavna priznanja pripala su Vilu Smitu i Džesiki Čestejn. Za razliku od ostalih nagrada, popularne SAG nagrade isključivo se bave ocenjivanjem onih ispred kamera, za koje glasaju sami glumci.

Ove godine lista nominovanih sastojala se od velikih holivudskih imena – od Vila Smita i Oskara Ajzaka, preko Nikol Kidman i Bradli Kupera, a legendarna Helen Miren primila je nagradu za životno delo, piše CNN.

 

Najbolja izvedba glumačkog ansambla u filmu:

Kralj Ričard

Belfast

Ne gledaj gore

Kuća Gučijevih

Coda - Pobednik

 

Najbolja izvedba glumca u glavnoj ulozi:

Vil Smit, Kralj Ričard - Pobednik

Endru Garfild, Tick Tick Boom

Benedikt Kamberbač, Moć psa

Havier Bardem, Being the Ricardos

Denzel Vošington, Tragedija Magbeta

Izvor : Tanjug / AP Photo/Chris Pizzello

 

Najbolja izvedba glumice u glavnoj ulozi:

Džesika Čestejn, The Eyes of Tammy Faye - Pobednica

Olivia Kolman, Mračna kći

Nikol Kidman, Being the Ricardos

Ledi Gaga, Kuća Gučijevih

Dženifer Hadson, Respect

 

Najbolja izvedba glumca u sporednoj ulozi:

Bredli Kuper, Pica od sladića

Troy Kotsur, Coda - Pobednik

Kodi Smit-McPhee, Moć psa

Ben Aflek, The Tender Bar

Džerad Leto, Kuća Gučijevih

 

Najbolja izvedba glumice u sporednoj ulozi:

Arijana DeBose, Priča sa zapadne strane - Pobednica

Kejt Blančet, Aleja noćnih mora

Caitriona Balfe, Belfast

Kirsten Danst, Moć psa

Rut Nega, Passing

Izvor : Tanjug / Jordan Strauss/Invision/AP

Najbolja izvedba glumačkog ansambla u dramskoj seriji:

Naslednici - Pobednik

The Morning Show

Sluškinjina priča

Squid Game

Yellowstone

Najbolja izvedba glumice u dramskoj seriji:

Sara Snuk, Naslednici

Dženifer Aniston, The Morning Show

Elizabet Mos, Sluškinjina priča

Rise Vitherspun, The Morning Show

Jung Ho-Yeon, Squid Game - pobednica

 

Najbolja izvedba glumca u dramskoj seriji:

Kiran Kalkin, Naslednici

Brajan Koks, Naslednici

Billy Crudup, The Morning Show

Džeremi Strong, Naslednici

Lee Jung-Jae, Squid Game - Pobednik

 

Najbolja izvedba glumice u miniseriji ili televizijskom filmu:

Margaret Qualley, Maid

Jennifer Coolidge, The White Lotus

Kejt Vinslet, Mer iz Istauna - Pobednik

Cynthia Erivo, Genius: Aretha

Jean Smart, Mer iz Istauna

 

Najbolja izvedba glumca u miniseriji ili televizijskom filmu:

Juan Mekregor, Halston

Evan Peters, Mer iz Istauna

Murray Bartlett, The White Lotus

Oskar Ajzak, Scene iz braka

Majkl Kiton, Dopesick - Pobednik

 

Najbolja izvedba glumačkog ansambla u humorističnoj seriji:

The Great

Hacks

Only Murders in the Building

Ted Lasso - Pobednik

The Kominsky Method

 

Najbolja izvedba glumice u humorističnoj seriji:

Hannah Waddingham, Ted Lasso

Jean Smart, Hacks - Pobednik

Sandra Oh, The Chair

Elle Fanning, The Great

Juno Temple, Ted Lasso

 

Najbolja izvedba glumca u humorističnoj seriji:

Džejson Sudejkis, Ted Lasso - Pobednik

Stiv Martin, Only Murders in the Building

Bret Goldstejn, Ted Lasso

Martin Šort, Only Murders in the Building

Majkl Daglas, The Kominsky Method

Komentari

Vaš komentar