Božanić: Dopunjena dokumentacija za gondolu u Ministarstvu

Ekonomija 14. jul 201720:47 > 20:53
N1

Direktorka Javnog preduzeća Gold gondola Zlatibor Bojana Božanić rekla je da je pre dva dana Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture odbilo da izda dozvolu i zatražilo dopunu dokumentacije koja je neophodna za izgradnju turističke gondole (žičare) na Zlatiboru.

Ona je za agenciju Beta rekla da je nedostajalo nekoliko potpisa na dokumentima i da je ispravljena ta greška projektanata.

„Danas smo predali dopunjenu dokumentaciju Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture da je prekontroliše pre nego što podnesemo novi zahtev za dozvolu“, rekla je Božanić.

Početak gradnje gondole se, kako je rekla, stalno odlaže zbog raznih procedura, a sada kada postoji mogućnost da se prevaziđe problem sa vlasništvom nad zemljištem iznad koga prolazi gondola pojavila se nova prepreka.

„Nema ni naloga geodetskoj službi“

Božanić je istakla da direktor Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) već nekoliko meseci ne daje nalog geodetskoj službi u Čajetini da utvrdi vlasništvo nad zemljištem iznad koga će prolaziti gondola, a koje je nelegalno pripalo kupcu Poljoprivrednog kombinata Zlatibor.

Država sada vodi spor da to zemljište vrati u svoje vlasništvo i daće ga na korišćenje opštini Čajetina zbog gradnje gondole.

Odugovlačenje sa utvrđivanjem vlasništva nad zemljištem zaustavilo je, prema njenim rečima i izmeštanje autobuske stanice.

Božanić je rekla da je u više državnih institucija pitala ko je nadležan da utvrdi zašto direktor RGZ nekoliko meseci ne pokreće proceduru za utvrđivanje vlasništva.

„Rekli su mi da niko nije nadležan da razgovara sa direktorom RGZ oko toga zašto ne daje nalog za utvrđivanje vlasništva“, rekla je Božanić.

Obraćali se premijerki

Ona je dodala da se opština Čajetina obratila premijerki Ani Brnabić sa molbom da utiče na direktora RGZ da započne proceduru utvrđivanja vlasništva nad zemljištem.

Zlatiborsko preduzeće Gold gondola od februara ne može da dobije dozvolu za gradnju gondole zbog spornog zemljišta pa je u februaru i maju ove godine bila organizovana radna akcija i gradnja započeta bez dozvole.

Radovi su, ipak, zaustavljeni do dobijanja dozvole, a investicija je vredna 13 miliona evra.

Gondolu gradi opština Čajetina sopstvenim novcem i biće ;dugačka devet kilometara i najduža na svetu u svojoj kategoriji.