Atletiko bolji od Reala, Jović konačno na terenu

Spanska liga 08. maj 202223:16 1 komentar
REUTERS/Isabel Infantes

Atletiko vlada Madridom. Aktuelni šampioni su savladali buduće ekipu Reala 1:0, golom Janika Karaska sa bele tačke u 40. minutu.

Bio je to odličan meč. Pobeda je mnogo više trebala Atletiku u borbi da i sledeće godine igra u Ligi šampiona, dok je Real izašao na derbi bez velikog broja prvotimaca. Šansu je dobio srpski reprezentativac Luka Jokić.

#related-news_0

Atletiko je odlično otvorio meč imao šanse preko raspoloženog Karaska i Koreje. Posle konsultacija sa VAR tehnologijom dobio penal, koji je Karasko rutinski pretvorio u gol. U nadoknadi prvog dela odličnu šansu je imao Jović, ali je njegov šut zaustavio Oblak.

I u nastavku meča je Atletiko bio bolji, šanse su propuštali Grizman, Kunja i odlični Karasko. Na drugoj strani u finišu su pokušali Asensio i Valverde, koji je u 61. minutu zamenio Jovića, ali skor na semaforu se nije promenio.

Atletiko se učvrstio na četvrtom mestu, dok je Real još pre dva kola obezbedio titulu.