CSKA dobio Albu, Obradović doživeo prvi poraz u Monaku

Košarka 17. dec 202121:33 > 21:33 0 komentara
Mikhail Serbin/EB via Getty Images

Košarkaši CSKA pobedili su Albu u Berlinu sa 93:90 u 16. kolu Evrolige. Uspešan na gostovanju bio je i drugi ruski predstavnik Zenit, koji je rezultatom 85:74 savladao Monako za prvi poraz nekadašnjeg trenera Crvene zvezde Saše Obradovića na klupi Kneževa.

Armejci su se mučili sa Albatrosima. Dobar deo utakmice su bili u zaostatku, tokom treće deonice u nekoliko navrata su imali i minus 7, ali su u poslednjem kvartalu uspeli da kreiraju preokret.

Pojačao je ritam tim Dimitrisa Itudisa u finišu, serijom 9:2 otišao na 91:84 i rešio sve dileme.

Johanes Fohtman sa 16 poena, po pet skokova i asistencija i Vil Klajburn sa 15 poena i šest uhvaćenih lopti predvodili su CSKA do slavlja. Značajan doprinos dao je i Tornike Šengelija dabl-dabl učinkom – 12 poena, 10 skokova. Srpski centar Nikola Milutinov je imao tri skoka i dve asistencije za sedam minuta.

Kod Berlinaca, Maodo Lo je imao 26 poena i sedam asistencija, a Markus Erikson 18 poena i pet skokova.

CSKA ima skor 10-6. Alba je na 5-11.

Saša Obradović
Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images

Duel Monaka i Zenita bio je izuzetno uzbudljiv. Gosti su imali +17 posle prve deonice (31:14), ali su se domaći vratili do poluvremena i prišli na 45:43.

Igralo se u nastavku poen za poenom, pre nego što je Zenit serijom 8:0 pobegao na 72:65 i stekao nedostižnu prednost.

U timu Ćavija Paskvala najbolji su bili nekadašnji igrači Crvene zvezde – Džordan Lojd sa 20 poena, Bili Beron sa 19. Kod Kneževa, 21 je imao Deril Bejkon, a 15 Danilo Anđušić.

Saša Obradović je na povratničkom debiju slavio nad Žalgirisom u Kaunasu posle produžetka (107:98), da bi sad morao da se pomiri sa prvim porazom.

Njegov Monako ima skor 6-10. Zenit je na 10-6.