Kriza bez kraja: Kiprani eliminisali Partizan iz LE, sledi dvomeč sa Maltežanima

Fudbal 11. avg 202222:58 > 23:37 42 komentara
Natko Natcho partizan-aek-20127
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of Lige Evrope pošto su u revanš meču trećeg kola kvalifikacija igrali u Beogradu samo nerešeno 2:2 protiv kiparskog AEK-a, nakon poraza u Larnaki od 2:1. Meč će ostati upamćen i po incidentima na tribinama tokom prvog poluvremena i na kraju meča.

Crno-beli su su po renomeu bili favoriti u ovom fudbalskom obračunu, ali se zbog prikazane forme na prethodnim utakmicama uvukao strah među navijačima Partizana. Na žalost, opravdan.

Dobro su izabranici Ilije Stolice počeli meč, uz glasnu podršku sa tribina. Poveli su pogotkom Rikarda u 24. minutu čime su anulirali prednost Kiprana iz prve utakmice. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Međutim, u nastavku meča potpuno druga slika.

Loše su počeli crno-beli drugo poluvreme, a u kratkom vremenskom periodu viđena su čak tri pogotka. Kiprani su izjednačili autogolom Svete Markovića u 52, Rikardo je samo dva minuta kasnije uzratio i novim pogotkom još jednom vratio prednost Partizanu. Na žalost, samo tri minuta kasnije Francuz Faraž ponovo primorava odbranu crno-bedlih na kapitulaciju – 2:2.

Taj pogodak kao da je ugasio sve nade Partizana. Igru su ubrzo napustili iskusni Natko zbog umora, zatim i golgeter Rikardo. Pokušao je još samo Menig, pogodio je prečku, ali je to bilo nedovoljno za pobedu i produžetke…

Partizan je ispao iz kvalifikacija za Ligu Evrope i takmičenje nastavlja u plej-ofu za Ligu konferencije gde će igrati protiv Hamrunsa sa Malte.

Ovaj rezultat najverovatnije znači i kraj za trenera Iliju Stolicu. Ozbiljna kriza je u igri crno-belih.

Njegovi izabranici su nakon startnog ubedljivog trijumfa nad Javorom u Ivanjici (4:1) u prvom kolu Superlige, zaređali pet mečeva bez pobede u svim takmičenjima – najpre dva remija sa Radničkim u Nišu (3:3) i TSC-om u Beogradu (0:0), onda i dva poraza u Novom Pazaru (0:1) i u Larnaki (1:29, Sada i remi protiv AEK-a…

ilija stolica partizan-aek-20516
partizan-aek-20509
partizan-aek-20518
SofaScore

Utakmica će ostati upamćena i po ružnim scenanama na tribinama stadiona Partizana.

Navijači crno-blih su skandiranjem „Uprava napolje“ jasno pokazali šta misle o čelnicima kluba, a kad su sa tribina krenule i uvrede na račun predsednika države Aleksandra Vučića, intervenisala je policija, pa je došlo do tuče sa navijačima na istočnoj tribini.

„Uprava napolje“ još glasnije je odzvanjalo na kraju utakmice, kada su navijači tražili od igrača da i oni iskažu nezadovoljstvo prema čelnicima kluba.