Liga Evrope: Barselona i Vest Hem bez prednosti u revanšu

Fudbal 07. apr 202223:17 > 23:32 0 komentara
Feran Tores
xFotostandx xRacochax via Guliver

U četvrtak od 21 čas igrala su se tri prva meča četvrtfinala Lige Evrope – Barselona je u Frankfurtu uspela da dođe do nerešenog ishoda, a Vest Hem je uspeo da izdrži i remizira, iako je igrao celo poluvreme bez isključenog Kresvela. Vođstvo u revanšu imaće Braga, koja je bila bolja od škotskog Rendžersa u Portugaliji.

Ajntraht je na domaćem „Dojče bank parku“ rezultatom 1:1 (0:0) remizirao sa Barselonom, iako je imao prednost.

*Boginja povela, pa spasavala glavu u Lajpcigu

Poveo je domaći tim u 48. minutu, a strelac je Ansgar Knauf, koji je naleteo na jednu odbijenu loptu i jako i precizno šutirao. Ipak, izjednačenje Kataloncima donosi Feran Tores 18 minuta kasnije – lepo ga je proigrao Frenki de Jong. Do kraja utakmice Barselona nije iskoristila brojčanu prednost, budući da je Brazilac Tuta u 78. minutu dobio drugi žuti karton.

Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je čitavu utakmicu za nemački tim i dobio žuti karton u finišu prvog poluvremena.

Vest Hem je na „Olimpijskom stadionu“ u Londonu remizirao 1:1 (0:0) sa ekipom Liona, iako je čitavo drugo poluvreme igrao sa desetoricom, budući da je u sudijskoj nadoknadi u prvom poluvremenu direktan crveni karton dobio Aron Kresvel.

Ipak, drugo poluvreme bolje otvara ekipa Dejvida Mojesa – u 48. minutu Dežord Bouen u velikoj gužvi šutira, a lopta posle odbitka završava u mreži gostiju. Ipak, 14 minuta kasnije tim Petera Bosa uspeva da dođe do pogotka koji im u Lionu garantuje potpuno otvorenu igru. Tangi Endombele je odlično reagovao i natrčao za odbitak, koji je poslao u mrežu Alfonsa Areole – 1:1.

Braga je kod kuće ponovo demonstrirala da je ozbiljan tim – Portugalci su pobedili Rendžersa sa 1:0 (1:0), a jedini gol postigao je Španac Abel Ruiz u 40. minutu.

Revanši su na programu u četvrtak 14. aprila.