Liga šampiona Azije: Al Hilalu rekordna četvrta titula

Fudbal 23. nov 202119:52 > 20:00 0 komentara
Al Hilal v Pohang Steelers - King Fahd International Stadium, Riyadh, Saudia Arabia - November 23, 2021 Al Hilal's Nasser Al-Dosari celebrates scoring their first goal with teammates
REUTERS/Ahmed Yosri

Fudbaleri Al Hilala iz Saudijske Arabije osvojili su rekordnu četvrtu titulu prvaka Azije pošto su u finalu AFC Lige šampiona pobedili južnokorejski Pohang Stilers 2:0.

Meč je igran u Rijadu pred navijačima Al Hilala što je umnogome olakšalo posao fudbalerima ovog kluba. Utakmici na stadionu „Kralj Fahd“ prisustvovalo je 68.000 gledalaca.

Bio je ovo duel dva najtrofejnija kluba u Ligi šampiona Azije. I jedni i drugi imali su pre ovog finala po tri titule prvaka kontinenta.

Da će sve biti u znaku domaćeg tima videlo se već od prvog minut kad je Naser Al-Dasarvi fantastično šutirao sa preko 20 metara i savladao južnokorejskog golmana.

Mogao je Pohang da izjednači u 12. minutu, ali se isprečila prečka i to je bila najbolja prilika za goste.

Pobedu Al Hilalu potvrdio je bivši fudbaler Porta Musa Marega pogotkom u 63. minutu na asistenciju 36-godišnjeg francuskog veterana Bafetimbija Gomisa.

Njih dvojica su uz nekadašnjeg igrača Vest Bromiča Brazilca Mateusa Pereiru bili udarna snaga ekipe iz Saudijske Arabije.

Na klupi Al Hilala sedeo je Portugalac Leonardo Žardim, bivši trener Olimpijakosa, lisabonskog Sportinga i Monaka.

Ovom pobedom Al Hilal se kvalifikovao za klupsko Svetsko prvenstvo (FIFA Club World Cup), koje će se početkom sledeće godine održati u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.