Rade Krunić vodio BiH do bitne pobede

Fudbal 23. mar 202323:00 0 komentara
Rade Krunić
AP Photo via Guliver

U četvrtak su započele kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će se 2024. godine održati u Nemačkoj, a u J grupi lake pobede su zabeležile selekcije Bosne i Hercegovine i Portugalije, dok je u duelu Slovačke i Lukemburga viđen remi bez pogodaka.

Reprezentacija BiH je u Zenici bila bolja od Islanda rezultatom 3:0 (2:0) i sa tri bitna boda započela borbu za kontinentalno takmičenje.

*Englezi se revanširali Azurima, Makedonci bolji od Malte

Ima čime da bude zadovoljan selektor Faruk Hadžibegić, a pre svega igrom Radeta Krunića. Vezista Milana je u prvom poluvremenu praktično rešio meč jer je pogocima u 14. i 40. minutu doneo veliko vođstvo domaćima.

U nastavku defanzivac Salcburga Amar Dedić donosi “Zmajevima” konačnih 3:0 i optimizam pred idući duel kvalifikacija. Već će u nedelju BiH igrati u Bratislavi protiv Slovačke, još jednog direktnog konkurenta za mesto na Evropskom prvenstvu.