Bura na „Maradoni“: I Empoli nokautirao šampiona!

Serie A 12. nov 202314:31 0 komentara
Napoli
Francesco Pecoraro/Getty Images

Posle Lacija i Fiorentine, tri boda iz Napulja u kratkom periodu odneo je i Empoli. Da li je odneo i ugovor trenera Luisa Garsije? Vrlo moguće...

Dok se vesti o rastanku italijanskog prvaka i francuskog trenera čekaju, slavlje gostiju po pljusku danas u matine terminu nije moglo da čeka: Napoli – Empoli 0:1 (0:0)!

Ekipa sa svega sedam bodova doputovala je na stadion „Dijego Maradona“ da se nadigrava po pljusku u matine terminu 12. kola i na kraju zadala „kroše“ koji je nokautirao branioca titule.

U istom minutu nakon što je Etrit Beriša „skinuo zicer“ Kviči Kvarcškeliji za pobedu i tri boda, sevnula je kontra na drugoj strani koju je posle idealne lopte Tajrona Ebueha u muk na stadionu pretvorio Viktor Kovalenko.

Fudbaleri Napolija i naslednik osvajača trećeg skudeta u istoriji kluba Lućana Spaletija imali su prošle nedelje neprijatan sastanak sa ljutim predsednikom Aurelijom De Laurentisom, odmah posle remija sa Union Berlinom u Ligi šampiona, gde je bilo reči o svim problemima koji su se nakupili u svlačionici, klubu i oko njega.

Neki su taj događaj shvatili kao priliku za novi početak i rešavanje problema, drugi kao poslednje upozorenje treneru Garsiji, ali je u oba slučaja duel sa jednim od „davljenika“ na tabeli Serije A trebalo da donese konačan odgovor na pitanje mogu li se stvari promeniti… ili, mogu li pod Garsijom.

navijači Napolija, Napoli

Ako bismo gledali šanse na utakmici, naročito onu Kvaracškelije u 90. minutu, lako je moglo da se dogodi da momci u svetlo plavom slave danas podno tribine sa svojim navijačima. Dogodilo se nešto drugo, napustili su teren pokisli, dok je gost iz Toskane proslavljao prvu pobedu na strani ove sezone sa malobrojnim vernim navijačima.

Empoli je danas imao manje loptu u nogama, manje akcija pred golom, ali više dobrih prilika za pogodak u otvorenoj i dopadljivoj utakmici. Sastav trenera Aurelija Andreacolija se organizovano branio, pretio od prvog do poslednjeg minuta i mogao je, realno, ranije da savlada Pjerluiđija Golinija, što će verovatno biti kobno po neubedljivog šefa stručnog štaba – više od samog rezutlata i gubitka bodova.

Inter večeras pobedom nad Frozinoneom ima priliku da odmakne Napoliju na deset bodova razlike.