Sporting šokirao Arsenal, Portugalci penalima u četvrtfinale

Fudbal 16. mar 202323:52 1 komentar
Guliver

Jedini produžetak u mečevima osmine finala Lige Evrope viđen je u Londonu, gde je Sporting posle jedanaesteraca slavio protiv Arsenala – 1:1, 5:3.

Arsenal je bio veliki favorit za plasman u četvrtfinale, posebno posle 2:2 u Lisabonu. Ekipa Mikela artete je vrlo dobro počela revanš na „Emirejtsu“, povela je golom Džake u 19. minutu, pogodio je švajcarski reprezentativac na asistenciju Martinelija.

Ipak, Sporting se nije predavao. Ekipa koja je u portugalskom šampionatu tek četvrta odigrala je izuzetno hrabro na Ostrvu, a do izjednačenja, ispostavilo se i produžetaka, došla je u 62. minutu.

I to možda najlepšim golom čitave ove sezone, Pedro Gonsalveš je došao do lopte na polovini terena, napravio je korak-dva, video je da je Ramsdejl van gol-linije i prelepim udarcem uspeo je da ga savlada!

U prvom produžetku Arsenal je mogao do gola posle greške odbrane Sportinga, Trozar je umakao čuvarima, šutirao i pogodio stativu sa 16 metara.

Na kraju, odlučivali su jedanaesterci. U četvrtoj seriji golman Sportinga Adan odbranio je udarac Martinelija, a odmah potom Nuno Santoš je doneo veliku radost svom timu, savladavši Ramsdejla – 5:3.

Ferencvaroš je osvojio prvo mestu u grupi Lige Evrope u kojoj je bila i Crvena Zvezda, što im je donelo direktan plasman u osminu finala ovog takmičenja.

I nadu da Mađari možda mogu do čuda i do samog finala, koje će inače biti igrano upravo u Budimpešti, na stadionu „Puškaš areni“. Ipak, Fradi je stao na ovom stepeniku, Bajer Leverkuzen je bio prejak.

Nemci su posle 2:0 na domaćem terenu istim rezultatom slavili i u Mađarskoj. Dijabi je golom u trećem minutu rešio gotovo sve dileme, a trijumf je potvrdio Adli u 81. minutu.

Iznenađenje je načinio belgijski Rojal Union, koji je najpre u Berlinu izborio dobar rezultat (3:3), a potom je bio ubedljiv u revanšu u Anderlehtu, gde je slavio sa čak 3:0 protiv Union Berlina, golovima Teume u 18, Amanija u 63. i Lapusina u 90+4. minutu.

Dileme nije bilo ni u Sosijedadu, gde je Roma Žozea Murinja odbranila 2:0 iz prvog meča. Znao je portugalski stručnjak kako da „umrtvi“ igru, pa su mreže u Španiji ostale netaknute, na zadovoljstvo Vučice – 0:0, koja se plasirala u četvrtfinale.