Liverpul, Čelsi i Sautempton u 1/4 finalu FA kupa

Fudbal 02. mar 202223:22 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su na "Enfildu" pobedili Norič sa 2:1.

Menadžer Crvenih Jirgen Klop na teren je poslao kombinovani tim, bez Mohameda Salaha i Sadija Manea, a izostanak velikih zvezda iskoristio je Takumi Minamino.

Japanski reprezentativac je u 27. i 39. minutu savladao iskusnog Tima Krula, a gosti su u finišu iskoristili opuštanje domaćeg tima i malo je nedostajalo da Kanaricni čak i izjednače.

SofaScore

Nemac Lukas Rup je u 76. minutu preciznim udarcem sa 18 metara matirao Alisona Bekera, a ubrzo je odličnu šansu imao Džonatan Rou.

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrtfinale FA kupa nakon što su posle preokreta savladali člana Čempionšipa, ekupu Lutona rezultatom 3:2.

Povezane vesti

Plavci su dva puta gubili, a trku za trofej u najstarijem fudbalskom takmičenju sveta nastavili su najviše zahvaljujući raspoloženom Timu Verneru, koji je postigao jedan i asistirao kod dva pogotka tima sa „Stamford Brdiža“.

Šestoplasirani tim Čempionšipša poveo je u 2. minutu golom Resa Burkea, a Čelsi je prvi udarac u okvir gola rivala imao tek 20 minutu kasnije. Na izjednačenje se čekalo do 27. minuta, kada je Saul udarcem sa 16 metara kaznio veliku greške domaćih fudbalera na sredini terena. Špancu je to bio prvi pogodak u dresu Plavaca u zvaničnim utakmicama.

SofaScore

Nekadašnji fudbaler Atletiko Madrida u 32. minutu bio je oči u oči sa rezervnim golmanom Lutona Harijem Istedom, koji je uspeo da odbrani i loptu pošalje u korner. Ređale su se šanse preg golom domaćeg tima, a u jeku inicijative Luton je poveo posle sjajne kontre. Domaći su izbegli ofsajd zamku i preko Harija Kornika ponovo došli do prednosti.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u nastavku utakmice sve do 69. minuta kada je Verner iskoristio jednu dubinsku loptu i preciznim udarcem izjednačio na 2:2.

Nemac je učestvovao i kod odlučujućeg gola – asistirao je Romeluu Lukakuu u 78. minutu za tešku pobedu Plavaca u danu kada je vlasnik Roman Abramovič potvrdio da prodaje klub. Belgijancu je to bio drugi pogodak u FA kupu ove sezone.

Fudbaleri Sautemptona plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pobedom nad Vest Hemom kod kuće sa 3:1.

Romen Pero je doveo Svece do prednosti u 31. minutu fantastičnim pogotkom sa preko 25 metara.

Vođstvo domaćina potrajalo je do isteka sat vremena igre na Sent Merizu kada je Majkl Antonio iz neposredne blizine savadao Vilija Kabaljera i poravnao.

Nepunih deset minuta kasnije, domaći navijači su ponovo imali razloga za zadovoljstvo. Armando Broja je pao u šesnaestercu, sudija Andre Mariner posle pregledavanja VAR pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Džejms Vord-Prauz.

U finišu je Nejtan Redmond propustio priliku da reši sve dileme, pa je vrlo lako mogla da usledi kazna na startu nadoknade. Kreg Doson je gađao glavom posle kornera, ali je Kabaljero odlično intervenisao.

Konačna potvrda prolaska u narednu rundu stigla je posle gola Armanda Broje u 90+5. minutu.

Ranije su plasman u četvrtfinale obezbedili Mančester Siti, Kristal Palas i Midlzbro, u četvrtak se sastaju Everton – Boreham Vud (21:15) i u ponedeljak, 7. marta, Notingem Forest – Hadersfild (20:30).