Liga kup: Jokanović bolji od Runija, debi Marka Borkovića

Fudbal 25. avg 202100:25 0 komentara
Carabao Cup Sheffield United v Derby County Slavisa Jokanovic manager of Sheffield United speaks with Wayne Rooney manager of Derby County Sheffield Bramall Lane South Yorkshire United Kingdom
Simon Whitehead/News Images

U Engleskoj su igrane utakmice druge runde Liga kupu Engleske, u meču dva kluba iz Čempionšipa na čijim klupama kao treneri sede proslavljeni reprezentativci Jugoslavije i Engleske, uspešniji je bio Slaviša Jokanović čiji je Šefild Junajted eliminisao Vejna Runija i njegov Derbi Kaunti pobedom 2:1.

Ovnovi iz Derbija poveli su na Bramal Lejnu, ali su Jokanove Oštrice uspele da preokrenu rezultat zahvaljujući pobedonosnom golu 35-godišnjeg veterana Bilija Šarpa u 76. minutu.

Runi je na ovoj utakmici prvi put dao šansu 17-godišnjem debitantu Marku Borkoviću. Engleski vezista srpskog porekla ušao je u igru u 67. minutu.

U ostalim mečevima istakli su se premijerligaši Norič i Aston Vila. Postigli su po šest golova i na ubedljikv način eliminisali rivale, Bornmut i Barou. U timu Kanarinaca istakli su se dvostruki strelci Amerikanac Sardžent i Grk Colis. U timu Aston Vile svoje veče imao je Arčer strelac tri gola. Dva je postigao El-Gazi (prvi iz penala).

Podvig je napravio Everton pošto je sa igračem manje pobedio u gostima drugoligaša Hadersfild sa 2:1. Crveni karton dobio je u 59. minutu mladi Italijan Mojze Kin. Pobedu ekipi Rafe Beniteza doneo je novajlija iz Kristal Palasa, iskusni Andros Taunzend. Za Everton je branio Asmir Begović.

Fulam je slavio u gostima protiv Birmingema, ali je Aleksandar Mitrović odmarao na klupi. U duelu dva premijerligaša Votford je bio bolji od Kristal Palasa – golom Ešlija Flečera u 86. minutu.

Het-trik za Svonsi postigao je Morgan Vitaker.