Lukić: Bahatost Vlade stoji iza imenovanja Jutke za člana Privremenog organa Brusa

Vesti 04. nov 202310:27 6 komentara

Narodna poslanica u poslednjem sazivu iz Brusa Marija Lukić istakla je za N1 da bahatost Vlade Srbije stoji iza odluke o imenovanju bivšeg osuđenika Milutina Jeličića Jutke za člana Privremenog organa opštine Brus.

Za jednog od članova Privremenog organa Brusa, nakon raspuštanja tamošnje skupštine, izabran je bivši predsednik opštine Milutin Jeličić Jutka, koji je 2020. godine osuđen na tri meseca zatvora zbog nedozvoljenih polnih radnji nad sekretaricom Marijom Lukić. Ana Brnabić potpis Vlade, kojim se ovo aminuje, pravda poštovanjem onoga “za šta su glasali ljudi u tim lokalnim samoupravama”.

Istovremeno, u Zakonu o lokalnoj samoupravi nigde ne piše niti da članove privremenog organa predlaže lokalna samouprava, niti da je Vlada obavezna da prihvati taj predlog.

Povezane vesti

„Nije strano, niti je novo da premijerka tretira zakon onako kako njoj odgovara, a ne onako kako jeste. I to ne samo ona, već velika većina članova Vlade. Pošto Vlada Srbije stavlja paraf na dokument o imenovanju, svakako je na njoj najveća odgovornost, ali i na onima koji su to predložili i glasali za to. Što se tiče samih glasača u Brusu, radnici u javnom preduzeću nisu primili platu za septembar, a vode se onom starom: ‘Hleba i igara’. Igara imamo, to je Jutka, ali hleba nemamo“, navodi Lukić.

Prema njenim rečima, „rajinski mentalitet je doprineo da Jutka bude na toj listi i da bude predložen, a bezobrazluk i bahatost vlasti  i Vlade Srbije je dovelo do toga da taj dokument dobije na snazi“.

Kako je obaveštena, Milutin Jeličić Jutka je četiri ili pet dana nakon što je izašao iz zatvora ponovo bio pritvoren zbog istrage za druga krivična dela.

„Nakon toga je učestvovao na izborima kao predstavnik lokalne grupe građana, i osvojio je sedam mandata. Jedan nnjegov odbornik je prešao u drugu odborničku grupu, te mu je ostalo šest odborničkih mesta. Na taj način je svakako učestvovao u radu loklanog parlamenta, ali nije imao opozicione aktivnosti. Umesto toga, izglasavao je odluke lokalnog parlamenta koje je predlagala SNS. Na taj način je i učestvovao u vlasti“, istakla je Lukić.

Dodaje da protiv Jeličića traje bar jedan sudski spor, zbog objekta na Pančićevom vrhu, kao i da su obični građani u Brusu uplašeni.

„U Brusu nema opozicije. A na prošlim izborima, kada je Jutka izašao iz SNS-a građani su glasali kao na referendumu, – za ili protiv Jutke. Međutim, situacija se nije promenila. On je ostao, a trenutna vlast u Brusu se pokazala čak gorom od one za vreme njegove vladavine“, zaključila je Lukić.

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare